Aktualności

Aktualności

DOŻYWIANIE W SZKOLE 2018/2019

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przodkowie informuje, że od 01.08.2018r.- do 15.09.2018r. będą przyjmowane nowe podania na dożywianie dzieci w szkole.

Do podania proszę dołączyć zaświadczenia o dochodach brutto       i netto  od wszystkich członków rodziny prowadzących wspólne gospodarstwo domowe za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 58 500-16-80 wew. 84 lub 85

 

Pożegnanie uczniów klasy III Gimnazjum

W środę 20 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III.

Przed uroczystością odbyła się msza święta w Kościele p. w. św. Józefa w Czeczewie, którą odprawił w intencji uczniów Ks. Józef Kuchta- Proboszcz Parafii.

W uroczystości szkolnej uczestniczyli uczniowie szkoły oraz nauczyciele, aby pożegnać tegorocznych absolwentów Gimnazjum.

Jako pierwszy głos zabrał P. Jerzy Stachurski- Dyrektor szkoły.

„ Drodzy Uczniowie i Rodzice, Drodzy Nauczyciele, Szanowni Pracownicy Oświaty oraz Wy, bohaterowie naszej uroczystości. Drodzy Absolwenci Gimnazjum w Czeczewie.

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila radosna, niosąca z sobą trud lat nauki, jednocześnie rozpoczynająca następny okres życia. Wiktor Hugo pisał: „życie składa się z przywitań i pożegnań”. Dzisiaj wszyscy uczniowie klasy III, Wasi nauczyciele i Wasi rodzice zamykają pewien etap w życiu, pozostawiając cząstkę siebie właśnie tutaj, w murach gimnazjum w Czeczewie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli i Waszym nasza szkoła tętniła życiem. Lista Waszych dokonań jest długa: udział w konkursach przedmiotowych z przedmiotów: j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, historii, ekologii, działalność artystyczna: udział w konkursach plastycznych, teatralnych, literackich, publikacjach prasowych, książkowych, na płycie CD, internetowych, koncertach, uroczystościach szkolnych …

Drodzy Absolwenci !!!

U progu nowych doświadczeń i wyzwań, które roztoczy przed Wami przyszłość, życzę abyście dokonywali właściwych wyborów, życzę odwagi w myśleniu i działaniu, otwartości na drugiego człowieka. Każdego dnia uczcie się czegoś nowego o sobie i o innych. Nie zmarnujcie niczego, co piękne, dobre i ważne. Żegnam Was absolwenci i życzę, aby spełniły się Wasze najśmielsze marzenia ! I pamiętajcie: Zobacz siebie w drugim człowieku, zobacz drugiego człowieka w sobie- Jan Paweł II”.

Głos zabrał także Pan Arkadiusz Domaros- wychowawca klasy.

„Sześć lat minęło błyskawicznie. Z gromadki małych dzieci staliście się nastolatkami. Być może spotykamy się przedostatni raz. Życzę Wam wszystkiego, co najlepsze. Życzę takiej przyszłości, jakiej sobie zamarzycie. Wierzę, że osiągniecie wszystko, co zapragniecie”.

Tegoroczni absolwenci: Krzysztof Bejer, Wiktoria Bejer, Angelika Bysewska, Aleksandra Formella, Anna Frankowska, Paulina Giebień, Jędrzej Gross, Sandra Hewelt, Maciej Hoły, Patryk Hoppe, Monika Kaleta, Adrian Kloskowski, Emilia Kreft, Piotr Kreft, Natalia Nowak, Kornelia Paczoska, Ewelina Pupacz, Magdalena Rutkowska, Dominika Rzeszewicz, Adrian Skerka, Agata Strongowska, Natan Toporek.

Uroczystość została zorganizowana przez uczniów klasy VII i II gimnazjum pod opieką wychowawczyń: P. Anny Kreft oraz P. Lucyny Reiter- Szczygieł w postaci słowno- muzycznej akademii. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VII i II gimnazjum. Nie zabrakło prezentacji multimedialnej, skeczu, piosenki śpiewanej przez uczniów klasy VII dedykowanej absolwentom. Miłą niespodzianką były piękne upominki wręczone uczniom. Przygotowali je uczniowie klasy II gimnazjum.

W ramach podziękowań nauczycielom za trud ich nauczania i opiekę, absolwenci złożyli serdeczne podziękowania i wręczyli róże.

(…) „ Dziękujemy za serce, uśmiech, dobre słowo, pochwały i pomoc, za pokazanie, że liczymy się i jesteśmy ważni. Dziękujemy za troskę, cierpliwość i życzliwość oraz pokazanie, że porażki mogą czegoś nauczyć. Dziękujemy za trud włożony w wychowanie”.

Na zakończenie Pan Jerzy Stachurski podziękował uczniom oraz opiekunom uczniów: P. Annie Kreft oraz P. Lucynie Reiter- Szczygieł za przygotowanie uroczystości, a także pogratulował autorskiego scenariusza akademii.

tekst: Grzegorz Krefta

Napisz tekst piosenki o Janie Pawle II

Zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie do napisania  tekstu piosenki  poświęconego życiu Św. Jana Pawła II.

Tekst piosenki, powinien  tematycznie nawiązywać do:

- osoby Św. Jana Pawła II,

- wyrażać   związek duchowy współczesnych Polaków z Ojcem Świętym

- podkreślać znaczenie pontyfikatu i osoby Jana Pawła II dla młodego pokolenia

 -podkreślać  wartości wpisane w pontyfikat Papieża-Polaka.

Tekst piosenki należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 31 lipca 2018 r.

Nadesłane teksty piosenek  zostaną wykorzystane w koncercie dedykowanym Janowi Pawłowi II zorganizowanym  przez szkołę w Czeczewie i Szkolne Koło Caritas w I rocznicę nadania imienia Szkole w Czeczewie.

Wykonawcami koncertu będą uczniowie placówki w Czeczewie.

Autorem   muzyki do nadesłanych tekstów będzie Jerzy Stachurski – dyrektor szkoły w Czeczewie, kompozytor, autor m.in. piosenek poświęconych Jana Pawłowi  II, zamieszczonych na YouTube.

 

Czeczewo, 27.06.2018r.

Jerzy Stachurski

 

Sekretariat w czasie wakacji

Sekretariat w czasie wakacji czynny w terminach:

25.06.-13.07.2018

oraz 14.08.-31.08.2018 r.

 

W Czeczewie otwarto budynek szkoły z 1911 roku oraz zakończono rok szkolny 2017/2018 z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego

            W czwartek, 21.06.2018 r. po remoncie otwarto budynek szkoły z 1911 roku w Czeczewie. Uroczystość poprzedziła Msza Święta.