Aktualności

Aktualności

Wielki Maraton Czytelniczy – lektury na luty

Klasy II – III

Wojciech Kołyszko, Smok Lubomił i tajemnice złości

Ta książka jest dla tych, co ciągle się złoszczą i dla tych, co nigdy się nie złoszczą. Opowiada o tym, że można się złościć nie robiąc nikomu krzywdy. Główni bohaterowie to Gryzielda zwana Gryzią i Pocryk, czyli Pocoś. Wędrując po kartach tej opowieści, spotkacie także: - Potworki Całuskowe, - Wściekliki, - Monstrusia, - Smoka Lubomiła i inne stworzenia z krainy Straszliwej Grzeczności. Na końcu książki znajduje się "INSTRUKCJA OBSŁUGI ZŁOŚCI".

 

Klasy IV – VI

Zbigniew Nienacki, Pana Samochodzik i templariuszy

Tym razem Pan Samochodzik poszukuje skarbu templariuszy. Zaszyfrowane wskazówki prowadzą go na Mazury i do krzyżackiego zamku w Malborku. Czy znajdzie tam legendarne bogactwa średniowiecznych rycerzy? Musi się spieszyć, bo w tym samym czasie na łowy wyruszyli bezwzględni przestępcy...

 

Klasy VII i gimnazjum

Agnieszka Stelmaszyk, Koalicja szpiegów. Luminariusz

Robert znajduje dziwny list. Sugeruje, że ktoś maczał palce w wypadku jego rodziców. Tylko kto? I dlaczego? W chwili, gdy zaczyna zadawać niewygodne pytania, robi się naprawdę niebezpiecznie. Gdyby Robert był zwykłym trzynastolatkiem, zapewne by się wycofał, albo zgłosił sprawę policji. Ale Robert nie jest zwykłym chłopcem, a policja na niewiele się zda, gdy w grę wchodzą szpiedzy i ich międzynarodowe koalicje…

Podziękowanie

 

Serdeczne podziękowania składam na ręce Rodziców:

Kazimierza Dampca

Macieja Jankowskiego

Macieja Littwina

za prace  wykonane w dniu 12.02.2018 r.

na rzecz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie.

 

Dyrektor

 

WMCz - Terminy testu z lektur styczniowych

Klasy II – III i IV-VI

21 lutego 2018 r. (środa) – 4 lekcja

 

Klasa VII i Gimnazjum

23 lutego 2018 r. (piątek) – 1 lekcja

 

 

Kaszubskie warsztaty klasy VII

W dniu 20 stycznia 2018 roku, odbyły się warsztaty z języka kaszubskiego dla uczniów z klasy VII.

Podczas spotkania uczniowie  malowali koszulki za pomocą specjalnych farb do tkanin i szablonów ze wzorami haftu kaszubskiego.

Kolejno, tradycyjne przepisy na pizzę i drożdżówkę, przy użyciu słowników, przetłumaczyli na język kaszubski. Dużo emocji wzbudziło wykonanie przetłumaczonych instrukcji.

W czasie oczekiwanie na wypieki, uczennice podjęły próbę stworzenia tekstów piosenkę dla dzieci o zimie i mrozie. Zadanie wykonały na ocenę 6. Następnie odbyła się lekcja rzeźbienia w śniegu.

Warsztaty zakończyły się przy pysznym „młodzowim kùchù” i śpiewie kaszubskich piosenek.

Uczniowie klasy VII

Podziękowanie - AutoMiras

 

Zabawa Karnawałowa 2018

Zabawa Karnawałowa 2018 - GALERIA