28 kwietnia   br. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie gościliśmy aktorów sceny teatralnej „Kurtyna”  z Krakowa. Aktorzy przygotowali  dla wszystkich uczniów przedstawienie pt.: „Nie jest ważne skąd jesteś”.

Podczas swojego występu ukazali ciekawą historię chłopca, o  imieniu Marcel, który spotkał się z poważnymi problemami będąc uczniem w miejskiej szkole. Jego sytuacja rodzinna była dość trudna, gdyż ojciec nie miał pracy i nadużywał alkoholu, matka zaś pracowała.  Chłopiec wszystkimi troskami dzielił się ze swoim  przyjacielem -pluszowym misiem.

W nowej szkole, Marcel poznał  Piotrka, który nagrał śmieszny filmik o Marcelu, bez jego wiedzy, i zagroził, że jeśli nie dostanie pieniędzy, to umieści ten materiał w internecie. I tak zrobił. Właściwa reakcja ojca i pedagoga szkolnego na zaistniałą sytuację, doprowadziła do szczęśliwego rozwiązania. Piotrek po długiej rozmowie z pedagogiem przeprosił kolegę i usunął ośmieszający Marcela materiał.
Cała ta historia skończyła się dobrze. Mimo to, poruszony w niej problem wydaje się aktualny wśród młodzieży.
Każdy z nas powinien zachowywać się mądrze i rozsądnie, by nie wyrządzić swoim postępowaniem krzywdy drugiemu człowiekowi. Z drugiej zaś strony powinniśmy mieć ograniczone zaufanie do tzw. pseudo-przyjaciół, którzy mogą okazać się naszymi wrogami.
W mojej ocenie było to interesujące przedstawienie, które dało mi wiele do myślenia. Mam nadzieję, że taką refleksję będą mieli pozostali widzowie spektaklu.
Michał Słupek