W piątek 09 paździenika 2009 r. w Czeczewie odbył się VII Bieg Kaszubów. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół gminy Przodkowo z: Pomieczyna, Wilanowa, Przodkowa i Czeczewa. Organizatorami VII Biegu Kaszubów byli: dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Czeczewie oraz Urząd Gminy Przodkowo.

VII Bieg Kaszubów został zakwalifikowany, przez Zarząd Gminny Szkolnego Związku Sportowego w Przodkowie jako Mistrzostwa Gminy Przodkowo w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Jak powiedział główny sędzia Biegu Paweł Bil: „wszyscy nauczyciele wf-u, z placówek oświatowych gminy Przodkowo, uznali, że miejscowość Czeczewo ma idealne warunki by takie zawody tutaj przeprowadzić. Ważne jest ukształtowanie terenu i bezpieczeństwo uczestniczących zawodników”.

Warto dodać, że Czeczewo położone jest w odległości: Gdynia 15 km, Gdańsk 20 km, lotnisko w Rębiechowie 14 km, Kartuzy 15km, Przodkowo (gmina) 6 km, Kielno 4 km.

Czeczewo okalają połacie leśne i jeziora. Niedaleko stąd znajduje się stadnina koni i pole golfowe w Tokarach. Jest to doskonałe miejsce dla osób poszukujących cichej i spokojnej okolicy.

Podczas każdej edycji Biegu uczniowie prezentacją sylwetki zasłużonych ludzi Pomorza i Kaszub. Tym razem, podczas uroczystego Apelu, rozpoczynającego VII Bieg Kaszubów,

Magda Mazur(uczennica kl. II gimnazjum) przygotowała, pod kierunkiem Grzegorza Krefty, prezentację drogi twórczej i obywatelskiej Lecha Bądkowskiego, który był Pomorzaninem i gdańszczaninem, wybitnym pisarzem pomorskim, cenionym publicystą, myślicielem, twórcą idei i wychowawcą oraz współtwórcą demokracji. Lech Bądkowski dobrze i zaszczytnie zasłużył się Polsce i Pomorzu. Dla młodego pokolenia, z którym był tak mocno związany, nadal może być wzorem godnym naśladowania.

Tego dnia rozstrzygnięto też konkurs na wiersz o sporcie.

Wszyscy zwycięzcy VII Biegu Kaszubów otrzymali medale i kwalifikację do eliminacji powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Medale wręczali: przewodniczący Gminy Przodkowo Franciszek Rzeszewicz i dyrektor Zespołu Szkół w Czeczewie Jerzy Stachurski.

Zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Osobne podziękowania należą się nauczycielom, którzy wspierali organizatorów Biegu w regulaminowym i bezpiecznym przeprowadzeniu zawodów a byli to: Bożena Soroko, Barbara Błaszkowska, Beata Gracz, Elżbieta Pielowska, Jakub Klaman, Stanisław Kus.

 

 

Wyniki:

klasy I-III dziewczęta:200 m

 

I miejsce: Weronika Bergańska,

II miejsce: Kinga Plichta

III miejsce: Zuzanna Trzebiatowska

IV miejsce: Oliwia Piekarska

V miejsce: Dorota Mateja

 

klasy I-III chłopcy:200 m

 

I miejsce: Mateusz Marszałkowski

II miejsce: Sebastian Marzowski

III miejsce: Piotr Krasowski

IV miejsce: Seweryn Rohte

V miejsce: Robert Toporek

 

klasy: IV-VI dziewczęta:1000 m

 

I miejsce: Maria Kanka

II miejsce: Izabella Konkol

III miejsce: Weronika Sypion

IV miejsce: Natalia Szwaba

V miejsce: Wioleta Kun

 

klasy IV-VI chłopcy: 1500 m

 

I miejsce: Michał Skrzyński

II miejsce: Oskar Formella

III miejsce: Michał Zieman

IV miejsce: Sebastian Gonszi

V miejsce: Grzegorz Richert

 

Gimnazjum dziewczęta: 1500 m

I miejsce: Ewa Marczak

II miejsce: Joanna Węsiora

III miejsce: Wiktoria Domaszk

IV miejsce Monika Kanka

V miejsce: Natalia Hirsz

 

Gimnazjum chłopcy: 2000 m.

 

I miejsce: Marcin Gruba

II miejsce: Daniel Pupacz

III miejsce: Bogdan Konkol

IV miejsce: Daniel Toporek

V miejsce: Adrian Kreft

 

 

 

 

 

Dominika Trybowska

 

 

 

Foto: Justyna Szwaba

Adrian Kreft