Owacją na stojąco zakończył się koncert kolęd w kościele pw św. Józefa w Czeczewie. Tu właśnie w minioną niedzielę odbył się koncert kolęd: polskich, angielskich i kaszubskich w wykonaniu: Chóru „Batuta” z Gimnazjum w Szemudzie (dyrygent: Beata Geffroy),uczniów z Zespołu Szkół w Czeczewie( przygotowanie: Jerzy Stachurski) oraz Igi Fierka- laureatki „Szansy na sukces”. Razem śpiewało blisko 60 wykonawców. 

Znane i popularne kolędy we wnętrzu kościoła brzmiały wspaniale. W programie koncertu Chór „Batuta” zaprezentował m.in. kolędę „Cicha noc” po polsku i po słoweńsku( wcześniej przedstawił ją w grudniu podczas świątecznego koncertu kolęd i pastorałek w Lublanie (Słowenia). Do mozaiki języków, w których wykonywane były utwory, należy dołączyć kaszubskie pieśni bożonarodzeniowe ”Zrodzony na sanku” w pięknym wykonaniu Pauliny Skrzyńskiej i „Serce mieć” w wykonaniu Igi Fierka, Weroniki Pryczkowskiej i wszystkich wykonawców.

Osobnym wydarzeniem koncertu kolęd, w kościele w Czeczewie, był udział w nim Igi Fierka. Wykonane przez nią kolędy a zwłaszcza „Mizerna cicha” pokazały jej hipnotyzujący głos i urokliwą szlachetność interpretacji.

Podczas koncertu życzenia noworoczne złożył wszystkim zgromadzonym, obecny na koncercie, Eugeniusz Pryczkowski – redaktor programu telewizyjnego „Rodno zemia”.

Niedzielny koncert, dnia 24.01.2010 r., mógł odbyć się dzięki współpracy z dyrekcją Gimnazjum w Szemudzie i Żukowie a także dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Czeczewie.

J.W.
Foto: Adrian Kreft