Dnia 21 stycznia 2010r. w Zespole Szkół w Czeczewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z przedszkola zaprosiły swoich najukochańszych dziadków i babcie, a ich rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

W części artystycznej dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. Potem złożyły życzenia i wręczyły laurki oraz serduszka z cukierkami. Miłym akcentem było wręczenie portretów dziadków wykonanych przez najmłodszych.

Każde dziecko przytoczyło kilka zdań na temat: ,, co babcia i dziadek lubią robić?”
Oto niektóre wypowiedzi dzieci: Mateusz -,, Moja babcia lubi oglądać telewizję (Fakty, Detektywi, W-11), robi pyszne obiady, bawi się ze mną i bratem, ale lubi też palić papierosy. Dziadek pracuje w wojsku, robi ogień w dużym piecu. Po pracy ogląda telewizję i dużo śpi.” Przemek -,, Moja babcia zbiera owoce z sadu, robi pyszne obiady. Dziadek kosi trawę, często razem siedzimy sobie na huśtawce i jemy lody. Babcia i dziadek lubią się opalać.” Wiktoria ,, -Babcia opiekuje się braciszkiem jak mama jest w pracy, robi mi prezenty, a czasami daje pieniądze. Mój dziadek lubi śpiewać i oglądać telewizję.”

Na zakończenie uroczystości dziadkowie i rodzice podziwiali nowe szafki i pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu ,,Radosna szkoła”.