Ferie zimowe, które rozpoczną się za tydzień, to nie tylko czas beztroski i wypoczynku, ale także okres przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw na śniegu i na lodowisku. O tym przypominali policjanci zaproszeni na spotkanie z uczniami Zespołu Szkół w Czeczewie, które odbyło się 5 lutego br.

 

 

Policjantami z Posterunku Policji w Przodkowie – asp. Jarosław Plichta i sierżant Adam Treder dodali również, że zima to piękna pora roku, ale też pełna zagrożeń. Jednym z nich są zamarznięte stawy i zbiorniki wodne, na które można wchodzić jedynie w obecności osób dorosłych.

Spotkanie z policjantami cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 0-III, IV-VI oraz gimnazjalnych. Prelegenci omawiali problematykę uzależnień, poruszania się po drogach, zachowania się w miejscach publicznych, ilustrując to przykładami z życia. To one najlepiej przemawiały do uczniów.

Szczególne zainteresowanie wśród gimnazjalistów wzbudziły tematy dotyczące użytkowania popularnych obecnie motorynek i quadów. To one ożywiły spotkanie i spowodowały lawinę pytań.

Wśród nich znalazło się i takie – czy poruszając się po drodze polnej, musimy mieć kartę motorowerową i dowód rejestracyjny? Odpowiedź była jednoznaczna:
droga polna należy do kategorii dróg publicznych, więc trzeba posiadać dokumenty, które zezwalają na poruszanie się po niej.

Jerzy Stachurski