W dniu 25 kwietnia b. r., w niedzielę od godziny 9.00 rozgrywany został III Regionalny Turniej dzieci i młodzieży w rugby, sezon 2009/2010 obejmujący województwa: pomorskie, zachodnio- pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-pomorskie.

Miejscem zmagań turniejowych był stadion „Ogniwa” w Sopocie. Turnieje rozegrano w kategoriach wiekowych: Mini Żak, oraz Żak.

Zawodnicy UKS Czeczewo wystawili zawodników w obu kategoriach.

W kat. Mini Żak
Grupa A:
Lechia Gdańsk, UKS Czeczewo, Flota Gdynia, Ogniwo Sopot II,
Grupa B: Ogniwo Sopot, Arka Gdynia, Jantar Pruszcz Gd., SP 10 Gdynia.
Mecze:
Czeczewo-Lechia (2-4),
Czeczewo-Ogniwo II (4-2),
Czeczewo-Flota ( 4-6).
Mecz o V miejsce:
Czeczewo-Jantar Pruszcz Gd.(4:2).

Skład drużyny Mini Żak UKS Czeczewo:
Krasowski Piotr, Dampc Mateusz, Leman Martyna, Bejer Marek, Szwaba Robert, Bysewski Krystian, Christiansen Tobiasz, Toporek Szymon, Konkol Dominik, Barowicz Martyna, Trzebiatowska Zuzanna,

W kategorii Żak
Grupa A:
UKS Czeczewo, Ogniwo Sopot , Unisłavia Unisław, Arka Gdynia,
Grupa B: Tur Chojnice, Lechia Gdańsk, WMDP Olsztyn, SP 10 Gdynia.
Mecze:
Czeczewo-Arka Gdynia(8:0),
Czeczewo-Ogniwo Sopot (6:1),
Czeczewo- Unisłavia Unisław ( 5:2).
Finał:
Czeczewo-Chojnice( 5:2)

Skład drużyny Żak UKS Czeczewo:
Skrzyński Michał, Cyman Karol, Richert Grzegorz, Przybyszewski Wojmir, Wenta Łukasz, Wierziński Patryk, Pupacz Dawid, Sypion Robert, Formella Oskar, Giebień Sebastian, Trzebiatowski Dominik, Kun Damian, Słupek Michał, Dampc Szymon.

Mecz finałowy, w kategorii Żak, rozegrany został pomiędzy zwycięzcami grupy A i B. Zgodnie z oczekiwaniem, w finale zmierzyli się zawodnicy UKS-u Czeczewo z Turem Chojnice. Od samego początku zawodnicy Tura chcieli nie dopuścić do samodzielnej gry najlepszych zawodników Czeczewa: Michała Skrzyńskiego i Dawida Pupacza. Ci jednak wykonali swoje zadania i przy prowadzeniu Czeczewa, w pierwszej połowie, dali zagrać innym zawodnikom, choć i tak mecz finałowy zakończył się zwycięstwem UKS-u Czeczewo -Chojnice(5:2). Najlepszym zawodnikiem turnieju, wśród Żaków, wybrany został Dawid Pupacz z Czeczewa.

UKS Czeczewo wygrało wszystkie 3 turnieje regionalne(jesień-wiosna,2009-2010) i z kompletem punktów awansowało do turnieju finałowego, który wyłoni 5.VI.2010 r. w Pruszczu Gdańskim najlepszą drużynę w Polsce.

Trenerzy UKS Czeczewo:
Bil Paweł(nauczyciel WF-u w ZS Czeczewo).
Szablewski Maciej(były reprezentant Polski w rugby)
Szablewski Przemysław(były zawodnik Ogniwa Sopot),

 

Jan Wiśniewski

 

Foto: Justyna Przybyszewska