W dniu 12 października 2010 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbyło się przedstawienie kabaretowo – profilaktyczne pt. „ Sekrety pana Kleksa ”.

Aktorzy z grupy T, którzy przyjechali do nas z Torunia wcielali się w różnorodne postaci, które znamy z literatury. Między innymi można wskazać utwór J. Brzechwy „ Akademia pana Kleksa ”, z którego to zostały zaczerpnięte postacie ukazane w przedstawieniu.

 

Aktorzy w niezwykle sugestywny sposób ukazali zagrożenia, które może napotkać każdy młody człowiek na swojej drodze życiowej m.in. przestrzegali przed szkodliwym działaniem alkoholu i papierosów.

Z perspektywy widzów można powiedzieć, że aktorzy stanęli na wysokości zadania. Przez 40 minut potrafili skupić uwagę widzów i przestrzec przed wieloma zagrożeniami. Aktorom zadanie ułatwiła towarzysząca muzyka , ciekawa choreografia i interesujący język , którym na co dzień posługują się młodzi ludzie. Warto dodać, iż aktorzy byli nagradzani brawami, a żywiołowe reakcje najmłodszej części publiczności świadczą o pozytywnym odbiorze przedstawienia.

Moim zdaniem widowisko zostali życzliwie przyjęte przez młodą publiczność. Mam nadzieję, iż każdy z nas będzie potrafił wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski i zapamięta przestrogi, które umożliwią unikanie zagrożeń.

 

 

Monika Toporek

kl. I Gimnazjum

{joomplucat:6 limit=2|columns=1|ordering=random}