W piątek 28 stycznia na zaproszenie pani sołtys Haliny Ulkowskiej spotkali się w remizie OSP mieszkańcy wsi Tokary aby złożyć sobie nawzajem życzenia noworoczne. Jest to już trzecie takie spotkanie zorganizowane przez Radę Sołecką . Na wszystkich przybyłych gości czekały zastawione pysznościami stoły, o co zadbały panie z Rady Sołeckiej i współpracujące z Radą mieszkanki wsi.

 

Pani Sołtys przywitała mieszkańców i podziękowała im za pomoc w działaniach na rzecz wsi w minionym roku. Szczególne podziękowania za zakup na rzecz sołectwa koszulek z wyhaftowanym napisem SOŁECTWO TOARY i logo klubu golfowego skierowała do Pana Piotra Pospiesznego oraz do Pani Beaty Ludwichowskiej za wiele wspólnie zorganizowanych w Tokarach imprez dla dzieci. Po podziękowaniach nastąpiła część artystyczna. Dzieci z Tokar zaśpiewały kilka kolęd przy akompaniamencie p. Jerzego Stachurskiego. Następnie zaprezentowały się w roli aktorów w przedstawieniu „Spotkanie Noworoczne u dziadków” przygotowanego pod opieką Kingi Adamczyk i Anny Laskowskiej. Miało ono nawiązać do minionego Dnia Babci i Dziadka. Oklaskom nie było końca. Na zakończenie Grzegorz Herrmann przedstawił wiersz dedykowany pani sołtys pt „Dytyramb na cześć sołtysa”. W trakcie spotkania rozbrzmiewały znane wszystkim kolędy i piosenki biesiadne. Wszyscy chętnie i z radością je śpiewali zwłaszcza ,że na akordeonie pięknie przygrywał dyrektor szkoły Pan Jerzy Stachurski .W trakcie spotkania Pani sołtys przekazała dzieciom wiadomość , że w sobotę , na zakończenie ferii odbędzie się kulig i ognisko.
Kulig w prezencie mikołajkowym ufundował dzieciom Pan Piotr Pospieszny a Pan Wójt przekazał środki na kiełbaski . Mieszkańcy rozstali się w radosnym nastroju .