Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie spisali się świetnie, w tym roku szkolnym, w wielu konkursach m.in. dla uczniów z klas III, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem “Pożar, powódź, dniem czy nocą – strażak zawsze Ci z pomocą” czy w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

{joomplucat:19 limit=1|columns=1|ordering=random}

 

Pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III szkół podstawowych zdobył Mateusz Dampc. Konkurs odbywa się pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i polega na wyłonieniu wśród najmłodszych klas szkoły podstawowej największych matematycznych talentów.

Uczeń Mateusz Dampc z kl. III (wychowawca klasy: Danuta Kitowska) należy do najbardziej utytułowanych. Również pozostali uczniowie tej klasy zanotowali osiągnięcia:

10 X 2010 r. I miejsce- Mateusz Dampc (w konkursie „Szpòrt mùszi bëc” na IV Festiwalu Humoru Kaszubskiego)

3 II 2011 r. I miejsce- Mateusz Dampc oraz III miejsce- Wiktoria Czerwionka w Pomorskim Konkursie Ortograficznym – etap gminny

10 II 2011 r. Pomorski Konkurs Matematyczny – etap gminny : I miejsce Mateusz Dampc, II miejsce Aleksandra Olszewska

23 III 2011 r. Udział w ortograficznej Korridzie – etap gminny: I miejsce- Mateusz Dampc, II miejsce Alicja Krauza

24 III 2011 r. Pomorski Konkurs Matematyczny – etap powiatowy: I miejsce Mateusz Dampc, przeszedł do etapu wojewódzkiego, który ma się odbyć w Gdańsku.

W eliminacjach szkolnych i gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem “Pożar, powódź, dniem czy nocą – strażak zawsze Ci z pomocą” wzięło udział 52 uczniów.

Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem bezpieczeństwa, rozwijania świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku ich wystąpienia. Jego zadaniem jest poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i różnorodności działań służb ratowniczych, głównie straży pożarnej uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów i nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Za prace plastyczne w eliminacjach gminnych doceniono III miejscem Ewelinę Pupacz z klasy II.

Fundatorem nagród był Wójt Gminy Przodkowo.

W eliminacjach gminnych Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wzięli udział: Dampc Szymon, Kreft Sebastian, Trzebiatowski Dominik (szkoła podstawowa), Kierznikiewicz Marcin, Konkol Rafał, Leman Dawid (gimnazjum) – III miejsce.

Uczniów do Konkursów przygotowały nauczycielki: Danuta Kitowska, Maria Warmowska, Elżbieta Czaja, Jolanta Keler, Joanna Groth, Anna Laskowska.

Uczniowie za udział w konkursach zawsze otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe.

JW