W dniach 28-29 marca 2011 roku, w Warzenku odbyło się szkolenie członków Szkolnych Kół Caritas. W warsztatach wzięli udział uczniowie z Szkolnych Kół Caritas z Gdańska, Gdyni i my z Czeczewa: Martyna Leman, Angelika Littwin, Weronika Krauza, Paulina Pranczk, Izabela Węsiora, Sandra Leman, Sylwia Wentk, Natalia Szwaba, Aleksandra Richter, Natalia Wilczewska i Dominika Czerwionka, opiekun Grażyna Damps. Temat przewodni szkolenia ujęto w haśle: „Wolni od, Wolni dla”.

{joomplucat:20 limit=1|columns=1|ordering=random}

 

Spotkanie uczestników warsztatów, po zakwaterowaniu, rozpoczęło się pyszną kolacją. Po niej uczniowie  zostali przywitani przez ks. Piotra Brzozowskiego – zastępcę dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Tematem naszych zajęć była „Wolność”. Pracowaliśmy w grupach. Na zakończenie wieczoru odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i wróciliśmy do swoich pokoi.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy mszą Św. Po śniadaniu nastąpiła prezentacja działalności Szkolnych Kół Caritas. Po niej rozpoczął się kolejny warsztat, który dotyczył autorytetów w życiu młodzieży. Wyniki naszych prac zaprezentowaliśmy na forum wszystkich uczestników spotkania.

Będziemy mile wspominali przeżyte chwile na warsztatach w Warzenku.

G D

Foto: Grażyna Dapms