Teatr Kurtyna z Krakowa specjalizuje się w przygotowywaniu spektakli poświęconych profilaktyce uzależnień i przemocy. Po każdym przedstawieniu jego aktorzy prowadzą dyskusję z młodzieżą na temat poruszany w widowisku.
6 kwietnia b.r. w Zespole Szkół w Czeczewie odbyła się prezentacja spektaklu profilaktycznego „Droga bez powrotu”.

{joomplucat:23 limit=1|columns=1|ordering=random}

 

 

Jego treścią jest historia trzyosobowej rodziny( matka, ojciec, syn) mieszkającej w mieście X w 10 piętrowym bloku. Ojciec zatroskany o zapewnienie stabilizacji finansowej rodziny nie ma czasu dla dorastającego syna. Matka pozwala ukochanemu dziecku na wszystkie jego zachcianki. Pewnego dnia syn zachorował. Jak sam przyznaje, przyczyna choroby jest jedna- dopalacze. 
Teatr Kurtyna włącza się spektaklem „Droga bez powrotu” w kampanię społeczno-informacyjną skierowaną do młodzieży, która ma pokazać, jakie zagrożenia stwarzają dopalacze- określane jako “produkty kolekcjonerskie”, “mieszanki aromatycznych ziół”, czy “nawozy do roślin” w postaci tabletek. Jak podkreślają lekarze, dopalacze działają jak narkotyki. Mogą uszkodzić nerki, wątrobę, mózg, a nawet doprowadzić do śmierci.
JW