Dnia 15 maja 2011 roku w Zespole Szkół w Czeczewie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej w ramach kampanii promocyjnej: „Więcej ryb, więcej zdrowia”.
W ramach tego programu raz w tygodniu dzieci otrzymywały darmowy posiłek, którego główne danie stanowiły ryby. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem wśród dzieci.
W ramach projektu młodzież gimnazjalna brała udział w spotkaniu z panią dietetyk , która mówiła o tym, jak dobry wpływ na organizm ludzki ma jedzenie ryb. Natomiast młodsze dzieci obdarowane zostały książeczką Marcina Pałasza „Tajemnica smoka Kajetana”. Publikacja ta została wydana specjalnie na potrzeby kampanii.

{joomplucat:34 limit=1|columns=1|ordering=random}

 

Książeczka bardzo spodobała się uczniom w związku z tym nauczyciele klas I-III ogłosili konkurs plastyczny pt. : Tajemnice smoka Kajetana”. Jego głównym celem było promowanie zdrowego odżywiania się.
Na konkurs wpłynęło 27 prac. Komisja konkursowa w składzie: L.Reiter-Szczygieł, A. Laskowska. A. Gruba, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce – Anna Frankowska. klasa III
II miejsce – Anna Frankowska, klasa II
III miejsce – Małgorzata Drygiel, klasa III
III miejsce – Kornelia Paczoska, klasa II
Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursy wręczone zostały na apelu szkolnym 20 maja 2011 roku.
Specjalna nagrodą dla wszystkich uczestników projektu jest możliwość udziału w „Pikniku z ikrą” organizowanym przez Urząd Gminy w Przodkowie. Piknik będzie finałową imprezą programu „Kampania promocyjna zachęcająca do spożywania ryb i reklamująca produkty rybne w Gminie Przodkowo pod tytułem Piknik z Ikrą” i odbędzie się 21 maja 2011 roku. Głównym tematem spotkania będzie oczywiście ryba.

 

M. Warmowska
D.Kitowska
L.Reiter-Szczygieł