21 czerwca 2011 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie został zorganizowany „Dzień Nauki  i Sztuki”, który stanowił podsumowanie pracy dydaktycznej z zakresu realizacji projektów: „Interaktywna matematyka”, „Za rękę z Einsteinem”, „Wyrównywanie szans”.

{joomplucat:43 limit=1|columns=1|ordering=random}

Tego dnia uczniowie mogli zobaczyć prezentację multimedialną na temat powyższych projektów, jak również zapoznać się z efektami pracy swoich koleżanek z klasy II gimnazjum, które jako pierwsze w szkole, pod opieką p. Anny Kreft i p. Kingi Adamczyk zrealizowały projekt edukacyjny na temat pracy służb mundurowych.
Warto dodać, że również tego dnia dużą atrakcją było przedstawienie „Dywizjon 303” w wykonaniu uczniów kl. I gimnazjum.
Latem 1940 roku rozegrała się bitwa o Anglię. Niemcy zgromadzili ogromne siły przygotowane do zajęcia Wysp Brytyjskich.8 sierpnia niemieckie samoloty ruszyły na Brytanię. Gigantyczne zmagania w powietrzu trwały do połowy września. Niemcom nie udało się zniszczyć angielskiego lotnictwa. Przez 43 dni w powietrznej bitwie o Anglię brał m.in.  udział polski Dywizjon 303. Jego piloci strącili 126 niemieckich samolotów, 5 Polaków zginęło w walce.
Książka Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”  reprezentuje rodzaj piśmiennictwa nazywany literaturą faktu. Autor w swoim utworze oparł się na autentycznych zdarzeniach i przeżyciach bohaterów. Adaptacja teatralna dzieła,  dokonana przez uczniów kl. I gimnazjum na potrzeby  szkolnej sceny w Zespole Szkół w Czeczewie, oparta jest na wybranych wątkach z książki. Przedstawiają  one: różne stany wojskowe związane z bitwa o Anglię. Są to: dowódcy, piloci, pracownicy personelu naziemnego( w bitwie pierwszy raz zastosowano radar) oraz sceny  z walki powietrznej. Spektakl wzbogacają autentyczne fotografie lotnisk, samolotów, obsługi naziemnej z tamtych lat oraz autentyczną muzykę wojskową i taneczną.
Tak szerokie spektrum bohaterów biorących udział w Bitwie o Anglię stawia przed młodymi wykonawcami  wyjątkowe zadania zbudowania   ról  z cechami granych postaci. Jeszcze więcej umiejętności aktorskich wymagało przedstawienie emocji bohaterów w sytuacji zagrożenia ( np. w  scenie walki powietrznej). Te trudne zadania aktorskie zostały przez wykonawców przedstawienia podjęte.
Przedstawienie „ Dywizjon 303” to kolejna próba adaptacji dzieła literackiego, dokonana przez uczniów, następnie samodzielnie przygotowana i wykonana na szkolnej scenie.
Arkady Fiedler, „Dywizjon 303″, adaptacja sceniczna: uczniowie z klasy I gimnazjum, współpraca: historyczna, audiowizualna i pedagogiczna: Lucyna Reiter-Szczygieł, inscenizacja, dobór muzyki : Jerzy Stachurski. Premiera: 21.06.2011 r.
Ostatnim punktem naszego Dnia Nauki i Sztuki 2011 był pokaz historyczny „Wikingowie” wzbudzający największe wrażenie na najmłodszych widzach naszej szkoły.
G.K