W czwartek 13 października 2011 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski. Na uroczystość przybyli: ks. Proboszcz Józef Kuchta, przedstawiciele Rady Rodziców wraz z jej przewodniczącą p. Teresą Stefanowską, nauczyciele emeryci wraz z byłym dyrektorem Władysławem Markiem.
Część artystyczna przygotowana została przez uczniów naszego gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką dyr. Jerzego Stachurskiego.
Celem uroczystości było wyrażenie wdzięczności nauczycielom za ich trud dydaktyczno – wychowawczy oraz złożenie hołdu Janowi Pawłowi II z okazji XI Dnia Papieskiego, który obchodzimy w Polsce pod hasłem „ Jan Paweł II –  człowiek modlitwy”.

{joomplucat:55 limit=1|columns=1|ordering=random}

 

Wyjątkowym momentem uroczystości było przypomnienie wartości, jakie głosił Papież – Polak oraz zaprezentowanie utworu „Barka” – szczególnie ukochanej pieśni Jana Pawła II.
W drugiej części Apelu nie zabrakło również programów satyrycznych związanych z Dniem Nauczyciela: „ Akademia na Dzień Nauczyciela” w wykonaniu uczniów z klasy III gimnazjum , „Posiedzenie Rady Uczniowskiej” w wykonaniu uczniów z klasy I gimnazjum, „ Duża przerwa” w wykonaniu uczniów z klasy VI i wierszy okolicznościowych deklamowanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów sprawił wiele radości nauczycielom i zaproszonym gościom. Tego dnia wszyscy nauczyciele otrzymali wiele życzeń zarówno od: Andrzeja Wyrzykowskiego- Wójta Gminy Przodkowo, Haliny Uchman- Dyrektora Delegatury Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Kościerzynie oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego jak i przybyłych gości. Dawid Leman- przewodniczący Samorządu Uczniowskiego powiedział: „Praca nauczyciela to praca niełatwa bo często leniwa i psotna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi lecz stroi od książek, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowa, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie. Tymi słowami samorząd szkolny pragnie w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły przekazać najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie”.
Nie zabrakło także ciepłych słów ze strony dyrektora Jerzego Stachurskiego, który podczas swojego wystąpienia podziękował za pracę i pomoc uczniom w zrozumieniu świata i siebie. Podkreślił trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia życząc dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Pan dyrektor nie omieszkał przekazać szczególnych podziękowań na ręce p. Jolanty Keler obchodzącej Jubileusz 20- lecia pracy pedagogicznej oraz Radzie Rodziców, która zakończyła swoją kadencję.
Na zakończenie uroczystości p. dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i  pracownikom szkoły.
Tekst : Sandra Leman, kl. I Gimnazjum 
Foto Anna Laskowska, Grzegorz Krefta