Protokół

Jury XII Konkursu na wiersz o muzyce- Czeczewo 2011

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Organizatorami Konkursu byli: Wójt Gminy Przodkowo, Rada Gminy Przodkowo, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Czeczewie (gmina Przodkowo, woj. pomorskie).
Każdy uczestnik konkursu nadesłał jeden wiersz (lub więcej) związany z szeroko pojętą tematyką muzyczną m.in.
– Pięknem utworów muzycznych
-Życiem kompozytorów
-Budową i barwą dźwięków instrumentów muzycznych
-Pięknem tańców (ludowych, współczesnych),

– Fryderykiem Chopinem
Konkurs rozstrzygnięto w grupach wiekowych klas:
– klasa I-III
– klasa IV-VI
– klas gimnazjalnych

-klas ponadgimnazjalnych
Na konkurs napłynęły 152 wiersze 123 autorów.
Prace komisji przebiegały w dniu: 24.10.2011 r. w Czeczewie.
Komisja w składzie:
Tomasz Fopke- kompozytor, poeta, pieśniarz,
Jerzy Stachurski – poeta, kompozytor, dyrektor Zespołu Szkół w Czeczewie,

Lucyna Reiter- Szczygieł – pedagog

postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii klas: I-III

I miejsce: Klaudia Bojanowska, Szkoła Podstawowa w Sierakowicach ( nauczyciel prowadzący: Małgorzata Labuda),

II miejsce(równorzędne): Nadia Zakrzewska, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Wejherowie( nauczyciel prowadzący: Agnieszka Gwizdalska),Emilia Kreft, Szkoła Podstawowa w Czeczewie( nauczyciel prowadzący: Maria Warmowska),

III miejsce: Marianna Drywa, Szkoła Podstawowa w Sierakowicach ( nauczyciel prowadzący Edyta Gawin),

w kategorii klas: IV-VI

I miejsce(równorzędne): Kacper Reclaw, Szkoła Podstawowa w Klukowej Hucie( nauczyciel prowadzący: Janina Reclaw),Daria Belgrau, Szkoła Podstawowa w Koloni ( nauczyciel prowadzący: Małgorzata Szadkowska),Patrycja Kowalczyk i Marcelina Zaborowska, Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie ( nauczyciele prowadzący: Zofia Więcławska, Joanna Ossowska), Paulina Jarocińska, Szkoła Podstawowa nr 33 w Gdyninauczyciel prowadzący: Halina Grzegorczyk),

II miejsce(równorzędne): Estera Bielawska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie(nauczyciel prowadzący: Beata Klein),Agnieszka Pawelczyk, Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie,(opiekun: Mariola Czaja), Izabela Wilszewska, Szkoła Podstawowa w Grzybnie(nauczyciel prowadzący: M. Dzwonkowska), Agata Ruszkowska , Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie(opiekun: Bożena Lejk),

III miejsce (równorzędne): Adrian Maciejewski, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Żukowie,( opiekun: Beata Kleina), Alicja Szwertfeger, Szkoła Podstawowa w Szarłacie( nauczyciel prowadzący: Barbara Brylowska), Anna Lejk, Szkoła Podstawowa w Lęborku nr 8 im. M. Kopernika, (opiekun: Danuta Leciejewska ),Natalia Zarach, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie( nauczyciel prowadzący: Katarzyna Ropel),Jaś Zwara, Szkoła Podstawowa nr 33 w Gdyni( nauczyciel prowadzący: Halina Grzegorczyk),

Wyróżnienia: Agnieszka Grucza, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie(opiekun: Bożena Lejk),Dominika Słupek i Natalia Weyer, Szkoła Podstawowa w Czeczewie( nauczyciel prowadzący: Grzegorz Krefta), Wiktoria Labuda, Zespół Szkół w Cewicach ( nauczyciel prowadzący: Agata Dorożyńska),
w kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce(równorzędne):Katarzyna Wenta i Dominika Sobisz, Gimnazjum w Gowidlinie

( nauczyciel prowadzący: Bożena Lejk), Olaf Czarnowski, Prywatny Zespół Szkół „Prymus” w Kościerzynie ( nauczyciel prowadzący: Dorota Kerlin),

II miejsce(równorzędne): Barbara Sypion, Zespół Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pomieczynie( nauczyciel prowadzący: Maria Krauza),Daria Ziemińska, Gimnazjum w Chmielnie ( nauczyciel prowadzący: Grzegorz Puzdrowski),

III miejsce(równorzędne): Natalia Herrmann, Gimnazjum w Miechucinie ( nauczyciel prowadzący: Anna Laskowska),Aleksandra Płotka, Zespół Szkół w Cewicach ( nauczyciel prowadzący: Agata Dorożyńska),

Wyróżnienia: Marta Kaczmarzyk i Dominika Koglin z Zespołu Szkół Ogólokształcących nr 2 w Słupsku, Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Słupsku( nauczyciel prowadzący: Iwona Perużyńska), Jagoda Tybora, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mściszewicach( nauczyciel prowadzący: Jadwiga Bulczak), Joanna Marszk, Zespół Szkół w Kamienicy Szlacheckiej ( nauczyciel prowadzący: Teresa Wejer),Alicja Labuda, Zespół Szkół w Łęczycach( nauczyciel prowadzący: Joanna Mangor- Kozłowska),

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce(równorzędne):Robert Kupis, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Słupsku(nauczyciel prowadzący: Kinga Mielczarek), Gracjana Potrykus, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

( nauczyciel prowadzący: Izabela Milewska),

II miejsce: Piotr Chistowski, Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach,

III miejsce: Magdalena Bigus, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

Uroczyste wręczenie nagród, połączone z prezentacją
prac w wykonaniu uczniów , odbędzie się 27 października 2011 r. o godz.12.30 w Zespole Szkół w Czeczewie.

Organizatorzy: Wójt Gminy Przodkowo,
Rada Gminy Przodkowo,

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Czeczewie