P R O T O K ÓŁ
XIX Konkursu Literackiego dla uczniów województwa pomorskiego

W konkursie zorganizowanym przez wójta gminy Przodkowomgr inż. Andrzeja Wyrzykowskiego, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie o/Przodkowo  wzięło udział 149 autorów nadsyłając  454  wiersze. 
W dniach 18-19-21  listopada 2011 r. jury w składzie:
Dorota Wilczewska, Jadwiga Hewelt, Jerzy Stachurski,
Lucyna Reiter-Szczygieł– sekretariat konkursu

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas: I-III
I miejsce(równorzędne):
-Amelia Penk, kl.III c, za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa Sierakowice
( nauczyciel: Janina Subkowska),
-Paulina Reszka, kl. III, Szkoła Podstawowa w Szarłacie ( nauczyciel: Marzena Potrykus),
-Zuzanna Stanzecka, kl. III, za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 1
w Wejherowie (nauczyciel: Agnieszka Gwizdalska),
-Natalia Durkiewicz, kl. II b, za  wiersz „Potrawy świata”, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie (nauczyciel: Beata Klein).
-Ania Fopke, za zestaw wierszy w języku kaszubskim, Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie-Karczemkach ponadto nagroda  oddziału Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego w Przodkowie,
II miejsce:
-Dawid Jereczek, kl. I f, , za wiersze : „Sad”, „Ptaszki”, Szkoła Podstawowa im. F. Ceynowy w Sierakowicach,( nauczyciel: Halina Treder),

III miejsce(równorzędne):
-Natalia Zakrzewska, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wejherowie( nauczyciel:
Agnieszka Gwizdalska)
-Kornelia Paczoska, Emilia Kreft, za wiersz „Kolorowy rysunek”, Ewelina Pupacz z Zespołu Szkół w Czeczewie ( nauczyciel: Maria Warmowska),
Wyróżnienia:
-Piotr Zander, kl. III f, Szkoła Podstawowa w Sierakowicach( nauczyciel: Edyta Gawin),
-Julia Kazana, kl. II b, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
(nauczyciel: Beata Klein).
Kategoria klas: IV-VI
I miejsce(równorzędne):
-Edyta Wenta, za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa w Gowidlinie (nauczyciel: Bożena Lejk),
-Patrycja Wilszewska, Szkoła Podstawowa w Grzybnie (nauczyciel:Mariola Dzwonkowska)
-Daria Belgrau, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Koloni( nauczyciel: Małgorzata Szadkowska    ),
II miejsce:
-Kamila Sychta, za wiersz w języku kaszubskim „Kaszëbë”  i w j. polskim „Kaszubskie kwiaty”, Szkoła Podstawowa w Gowidlinie (nauczyciel: Bożena Lejk),
-Monika Rosinke, kl. VI, Społeczna Szkoła z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki,
-Anna Lejk, za wiersz „Flet”, Szkoła Podstawowa nr im. M. Kopernika w Lęborku,

III miejsce:
-Ines Piątkowska, kl. V b, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie(nauczyciel: Monika Czonstke),
-Linda Christiansen, kl. VI, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie( nauczyciel: Grzegorz Krefta),
Wyróżnienia:
-Alicja Szwertfeger, kl. V, Szkoła Podstawowa w Szarłacie(nauczyciel: Barbara Brylowska),
-Magdalena Zielińska , za wiersz „Stokrotka”, Szkoła Podstawowa im. ks. dr Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie( nauczyciel: Jolanta Reszka),
– Beata Piechowska, kl. VI, ZSP Konarzyny( nauczyciel: Teresa Wojciechowska),
– Katarzyna Słupikowska, Zespół Szkół w Sulęczynie (nauczyciel: Dorota Kerlin)
– Łukasz Wiczling, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
Kategoria: Gimnazjum
I miejsce:
-Magdalena Woźniak , za wiersz w j. kaszubskim  „Rozmëszlanié”, Gimnazjum w Gowidlinie (nauczyciel: Bożena Lejk),
-Anna Seklecka, Zespół Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Przodkowie, (nauczyciel: Dorota Richards),
– Natalia Herrmann, Gimnazjum w Miechucinie, (nauczyciel: Anna Laskowska),
– Jacek Walkusz, Zespół Szkół, Gimnazjum w Sulęczynie (nauczyciel: Dorota Kerlin),
II  miejsce:
– Sylwia Szreder, za wiersz w j. kaszubskim „Róża”, Zespół Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pomieczynie(nauczyciel: Maria Krauza),
– Kinga Stanisławska, Gimnazjum w Konarzynach, (nauczyciel: Anna Warsińska),
– Natalia Pliszka, Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku, (nauczyciel: Izabela Drużba),
– Barbara Sobierajska, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku, Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Słupsku, (nauczyciel: Iwona Perużyńska),
III miejsce:
Wiktoria Chodubska,  za wiersz w j. kaszubskim „ òddzãkòwanié” ,Gimnazjum im. bł. ks. kmdr. ppor. Wł. Miegonia w Strzebielinie(nauczyciel: ks. Sławomir Drzeżdżon),
– Sylwia Wentk,  za wiersz „Koń z transportu”, Gimnazjum w Czeczewie (nauczyciel: Grzegorz Krefta),
Daria Ziemińska, Gimnazjum w Chmielnie, (nauczyciel: Grzegorz Puzdrowski),
Olaf Czarnowski, Prywatny Zespół Szkół „Prymus” w Kościerzynie, (nauczyciel: Dorota Kerlin),
Wyróżnienie:
– Barbara Sypion, za wiersz  „Bote” Zespół Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pomieczynie(Nauczyciel: Maria Krauza),
– Agnieszka Jakubiak, za wiersz „Dëch czë ùkôzka”, Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożympolu Wielkim( nauczyciel: ks. Sławomir Drzeżdżon)
– Magdalena Jażdżewska, Gimnazjum w Konarzynach (nauczyciel: Anna Warsińska),
– Agata Szreder, Gimnazjum w Czeczewie
Kategoria klas ponadgimnazjalnych:
I miejsce( równorzędne):
-Judyta Zabrocka, za zestaw wierszy, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej w Starogardzie Gdańskim (nauczyciel: pani Brunke),
-Gracjana Potrykus, za zestaw wierszy w języku kaszubskim, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni ( nauczyciel: Izabela Milewska),
II miejsce:
– Małgorzata Hallmann, klasa III, za zestaw wierszy, Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum im. Rtm. Witolda Pileckiego w Przodkowie ( nauczyciel prowadzący: Katarzyna Pobłocka),
III miejsce:
Eryk Szczepański, za zestaw wierszy, Zespół Szkół Plastycznych w  Gdyni(nauczyciel: Izabela Milewska)

Nagroda specjalna Wójta Gminy za zestaw wierszy napisanych przez ucznia z gminy Przodkowo
-Gracjana Potrykus z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni
Jury dziękuje organizatorom Konkursu za konsekwentną  i wieloletnią popularyzację twórczości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Jury dziękuje: Starostwu Powiatowemu w Kartuzach  oraz Gminie Przodkowo za ufundowanie nagród książkowych.
Jury zachęca organizatorów Konkursu do jego kontynuowania i opublikowania wyboru nagrodzonych w konkursie wierszy  w antologii.

Przodkowo-Kartuzy- Czeczewo, 21.11.2011r.