5 grudnia b. r. w  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 12 dzieci z Krzywego Koła, Czeczewa, Suchego Dębu, Grabiny-Zameczek i Żabianki, wybranych przez wychowawców letnich koloni w Ośrodku Caritasu w Warzenku, spędziło cały dzień w Gdańsku. Gospodarzem ich wizyty był św. Mikołaj  
Dzięki wsparciu finansowemu gdyńskiego oddziału PROVIDENT w ramach ich programu wolontariatu pracowniczego „TAK, POMAGAM!” dzieci spędziły ten  dzień w kinie i w centrum zabaw.
Na stronie internetowej Caritasu Archidiecezji Gdańskiej organizatorzy i wolontariusze  napisali:  „Zaczęliśmy od kina 3D a potem było już istne szaleństwo w Loopy’s  World. Szaleliśmy wszyscy –  dzieci i dorośli. W gąszczu tej misternej i ogromnej konstrukcji śmigały tylko koszulki: żółte (dzieci), czerwone (wolontariusze Caritas) i białe (pracownicy PROVIDENT). I te kolory nas uratowały…  Słychać było „Ciocia a mogę iść tam?” „Wujek, szybciej!!!”.
Ogromnie dziękujemy wszystkim pracownikom PROVIDENTA zaangażowanym w to przedsięwzięcie – zadbaliście o wszystko wkładając w to serce!
Dla nas była to możliwość spędzenia czasu z tymi dziećmi, powrotu do nich, zrobienia czegoś więcej, pokazania, że o nich pamiętamy. Miło było późnym wieczorem odebrać telefon od jednej z Mam z informacją, że jej dzieci nigdy nie były tak szczęśliwe jak dziś.”

GD
Foto: Gdańsk. Caritas