03 grudnia 2011 r. w Hali sportowo-widowiskowej w Przodkowie odbyła się XII Biesiada Seniorów. Jej gospodarzem był wójt gminy Andrzej Wyrzykowski. W imprezie wzięło udział ponad 600 seniorów oraz zaproszeni goście z Dziennego Domu Pomocy z Wrzeszcza.
Biesiada została połączona z obchodami Jubileuszu Złotych i Diamentowych Godów. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in.: Eryka i Eryk Borak z Tokarskich Pni oraz Hildegarda i Władysław Sypion z Czeczewa.
Tego dnia wręczono także odznaczenia dla Honorowych Dawców Krwi, którzy oddali: 18,12 i 6 litrów krwi.
W części artystycznej wystąpili:- Małe Kaszuby i Przodkowianie pod kierunkiem Pani Katarzyna Zalewskiej i Krystyny Zalewskiej, Zespół  Abba Reaktywacja, Orkiestra dęta pod batutą Zdzisława Plichty, Zespół  Śpiewaczy z Czeczewa pod kierunkiem Jerzego Stachurskiego.

{joomplucat:61 limit=1|columns=1|ordering=random}

 

Również nauczyciele i uczniowie, nasze szkoły,  mieli swój skromny udział w organizacji imprezy. W tym roku przygotowali wystrój sceny. Uczniowie z klas: szkoły podstawowej i gimnazjum, na lekcjach techniki i plastyki, przez tydzień, wykonywali elementy dekoracji. Dzieci z wielka radością brały udział w tych pracach, bo jak powiedziała jedna z uczennic, z klasy VI: „te śnieżynki robię dla mojej babci, która została zaproszona na Biesiadę Seniorów w Przodkowie”.
Ostateczny, świąteczno-bajkowy, kształt wystroju sceny nadały nauczycielki: Ewa Chmielowska i Joanna Groth z udziałem uczniów z klasy III gimnazjum.
Tego roku na Biesiadzie Seniorów w Przodkowie zaprezentował się także Zespół Śpiewaczy z Czeczewa z gościnnym udziałem Zespołu Wokalnego z Gimnazjum w Pomieczynie i Patrykiem Pupaczem. W programie koncertu znalazły się: utwory o Czeczewie i rodzinie( w tym premierowe wykonanie piosenki „Rodzina to skarb największy”) oraz piosenki biesiadne i kolędy. Podczas Biesiady Seniorów wystapił także utalentowany recytator Mateusz Dampc, uczeń z klasy IV.
W tym miejscu trzeba podziękować: Tadeuszowi Korthalsowi za pomoc w nagraniu utworów a pani Lucynie Reiter-Szczygieł i Danucie Kitowskiej  za pomoc pedagogiczną w przygotowaniu koncertu. Osobne podziękowanie skierowujemy do p.Mirosławy Leman za wypożyczenie sań konnych, które zostały wykorzystane jako element dekoracji sceny.
Jak powiedziała pani Zofia Toporek- sołtys sołectwa Czeczewo: „wszystkim nauczycielom, uczniom i wykonawcom należą się wielkie podziękowania za wkład pracy jaki włożyli w przygotowanie i uświetnienie tej imprezy”.

JW.
Fot: Maria Krauza, Elżbieta Czaja, Agnieszka Zabrocka