„Gdy miałaś pięć lat – witał Cię kolorowy świat,
A patrząc w lustro widziałaś księżniczkę

Kiedy miałaś dziesięć lat –
W lustrze ujrzałaś Kopciuszka …”
Miriam

Międzynarodowy Dzień Kobiet od blisko wieku świętowany jest w dniu 8 marca i na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych.
W Zespole Szkół w Czeczewie 8 marca, jak co roku, odbywa się uroczysty Apel. Na jego tegoroczny program złożyły się: życzenia, wiersze okolicznościowe i występy artystyczne w  wykonaniu uczniów: 5 latków,6 latków, uczniów z klas I-IV.
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem napisanym przez uczniów z klasy III gimnazjum. Czytamy w nim m.in.:   „Niemal każdy kojarzy  datę jaką jest 8 marca. To dzień wyjątkowy, przede wszystkim, dla wszystkich pań. Większość z nich tego dnia cieszy się z otrzymywanych: kwiatów, życzeń i upominków. Dzień Kobiet  dzisiaj jest świętem powszechnym. Jednak mało kto pamięta,  że ten dzień  ma niezwykle bogatą historię.
Od niepamiętnych czasów kobieta zajmowała się domem. Gotowała, sprzątała, wychowywała dzieci. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie świata uczuć i delikatności bez udziału kobiet, są poezją tego świata…”
Kolejnym punktem programu były występy uczniów z klas nauczania wczesnoszkolnego. Dzieci stanęły na wysokości zadania. Zaprezentowały swoje talenty w różnych formach artystycznych: piosence, recytacji, scence teatralnej, tańcu. Nie zabrakło również momentów humorystycznych( m.in. Taniec w perukach).Ich występy nagradzane były gromkimi  oklaskami.
Na zakończenie Apelu wszystkie obecne  panie otrzymały laurki.

J W

Foto: Anna Laskowska

{joomplucat:73 limit=1|columns=1|ordering=random}