Na podstawowy zestaw perkusyjny składa się : bęben wielki, werbel, kocioł średni i kocioł mały. We współczesnej praktyce muzycznej  stosowana jest perkusja akustyczna i elektroniczna . Perkusja elektroniczna różni się od perkusji akustycznej możliwościami muzycznymi i dźwiękiem.
Dnia 05.03.2012r. w Zespole Szkół w Czeczewie odbył się „Koncert na perkusję” w wykonaniu Adriana Łukaszewskiego i Pawła Sadowskiego. Muzycy wykorzystali perkusję elektroniczną do prezentacji rytmów różnych tańców m.in. cha-cha, samba, rumba  oraz tango. Zaprezentowali także wykorzystanie perkusji w muzyce rozrywkowej, w nurtach takich jak: rock, blues, swing.  W koncercie nie zabrakło również części z udziałem uczniów naszej szkoły, który próbowali swoich sił w grze na perkusji.
Moim zdaniem  koncert  był ciekawą lekcją muzyki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Emilia Dampc ,Sylwia Trzebiatowska, Agata Stefanowska

{joomplucat:74 limit=4}