Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół w Czeczewie pomaga           

„Jesteśmy wezwani, aby kochać i szanować życie
                   każdego człowieka”
                                                                               Jan Paweł II
Pola Nadziei na Pomorzu
Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona dla Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie. Podczas zbiórki pieniędzy rozdawane były żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie jakim jest odchodzenie z tego świata.
W tym roku Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół w Czeczewie przyłączyło się do tej akcji i  zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz  podopiecznych hospicjum za co otrzymało podziękowanie w postaci pięknego dyplomu.

„Pomagam tam, gdzie mogę pomóc”
    10 września b.r. pod takim hasłem, zakończyła się tegoroczna akcja Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Czeczewie. W jedną z wakacyjnych niedziel tj. 12 sierpnia br. uczniowie zorganizowali  zbiórkę pieniędzy. Głównym celem tej akcji było zwiększenie szans na edukację dzieci z rodzin ubogich i potrzebujących. Za zebrane pieniądze zostały zakupione potrzebne podręczniki i przybory szkolne. „Jesteśmy zaskoczeni, że są  ludzie, którzy chcą pomagać, bo nie każdego stać na taki gest. Ludzie mają wielkie serca, co zauważyliśmy podczas akcji”- powiedziała na  jej podsumowaniu  Grażyna Damps opiekunka  Koła.
AL.