„Dzisiaj wszystko jest wiadomo
                                Dzisiaj w każdym Bóg się rodzi
                                Dla każdego w jego sercu
                                Do każdego dziś przychodzi !
                                
                               Dzisiaj święto, dzisiaj święto !
                               Bóg się nam narodził.
                              W sercu, w duszy i stajence
                              Bóg się nam narodził !
 
                              Do każdego w drzwi zapuka
                              Więc będziemy dzisiaj czuwać
                              Do stajenki dziś zagości
                              W małym żłóbku się umości ! „
                              Dominika Słupek, Puka do drzwi kolęda
 W czwartek 20 grudnia 2012r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne zorganizowane przez Dyrektora Szkoły, nauczycieli i uczniów. W Zespole Szkół w Czeczewie, to dzień, kiedy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotykają się przy wspólnym stole. W tym roku swą obecnością zaszczycili nas : ksiądz proboszcz Józef Kuchta, dyrektor senior pan Władysław Marek oraz nauczyciele emeryci, przedstawiciele Rady Rodziców, których reprezentowała pani Barbara Dampc.           
             Po trudzie przygotowań i ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie części artystycznej, nadszedł czas występów. Uczniowie naszego gimnazjum i podstawówki pod kierunkiem pana dyrektora Jerzego Stachurskiego zapomnieli o tremie, wprowadzając magię Świąt Bożego Narodzenia. Chórek złożony z uczniów klas III-VI zaprezentował kilka najpiękniejszych polskich kolęd śpiewając wspólnie z gośćmi Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu.
               Kolejnym punktem części artystycznej było „Przedstawienie o Bożym Narodzeniu”(przygotowanie: Grażyna Damps). Prezentacja spektaklu wprowadzała nastrój refleksji i radości z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dobra Nowina o mającym się narodzić Synu Bożym oczarowała wszystkich zgromadzonych, którzy żywiołowo potrafili docenić występy naszych młodych aktorów.
              Następnie zaprezentowano kolejne spektakle:
Wigilia u Jaśka (wykonanie: uczniowie z klasy VI),Wigilia szkolna (wykonanie: uczniowie z klasy I gimnazjum),Szopka krakowska( wykonanie: uczniowie z klasy II gimnazjum), Prezent dla najbliższych( wykonanie: uczniowie z klasy III gimnazjum).
              Uzupełnieniem warstwy słownej przedstawień były specjalnie przygotowane na tą okazję stroje, dzięki którym zostały uwydatnione przesłania przedstawień.

{joomplucat:83 limit=4|ordering=random}
               W ten sposób uczniowie, pamiętając o pięknej tradycji chrześcijańskiej, upamiętnili święto narodzin Jezusa Chrystusa.                          Po obejrzeniu i wysłuchaniu programów artystycznych ks. proboszcz  Józef Kuchta złożył podziękowanie Szkolnemu Kołu „Caritas” za cały rok pracy na rzecz uczniów i rodzin potrzebujących pomocy.
            Życzenia zdrowia, dobrych dni w całym Nowym Roku 2013 oraz radości i wszelkiej pomyślności życzył wszystkim   dyrektor Jerzy Stachurski.
           Zgodnie z  tradycją nie zabrakło indywidualnych życzeń składanych podczas łamania się ze sobą opłatkiem.

                                                      GK
Foto: Anna Laskowska
foto: 045
Występują uczniowie z klasy I gimnazjum,
Foto: 065
Goście przybyli na spotkanie,
Foto:
056,060,067,070
Sceny z „Szopki krakowskiej”,
Foto: 074
Ks. Józef Kuchta dziękuje za rok pracy Szkolnemu Kołu „Caritas”,
Foto: 086
Widok ogólny na uczestników spotkania