Tego dnia mężczyźni stoją w kwiaciarniach, w długich kolejkach, by kupić swoim drogim kobietom piękne kwiaty. Panie czują się docenione tym szczególnym prezentem wręczonym im przez bliskie osoby.
                Dzień Kobiet obchodzony jest co roku 8 marca.
                W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbył się ,jak co roku, apel z tej okazji. Uroczystość rozpoczęła wspólnie odśpiewana Pieśń szkoły, po czym dyrektor Jerzy Stachurski przywitał wszystkich przybyłych m.in.: wizytatorów ds. ewaluacji panią Barbarę Wasiołka i Andrzeja Czernika z Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz całą społeczność szkoły. Następnie oddał głos gimnazjalistkom prowadzącym uroczystość: Angelice, Sandrze i Weronice.

 

{joomplucat:84 limit=4|ordering=random}

                Katalog piosenek wykonanych w programie koncertu otworzyła piosenka pt. „Strażak”. Tematyką ochrony przeciwpożarowej, w naszej szkole, interesuje się wielu chłopców. W przyszłości chcą zostać strażakami. Uczęszczając do gimnazjum biorą udział w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, w zawodach strażackich. Następnie uczniowie klasy V wraz z Damianem Holk – uczniem klasy II SP, który grał na gitarze, przedstawili utwór pt. „Hej sokoły”. Kolejnym punktem programu był spektakl „Godzina wychowawcza”, w wykonaniu uczniów z klasy III gimnazjum. To w nim, pod koniec lekcji ,spóźniony Powsinoga- jeden z bohaterów spektaklu, wręczył swojej wychowawczyni piękne tulipany. Po  przedstawieniu mężczyźni odśpiewali paniom „Sto lat”, przy akompaniamencie Pauliny Pranczk, i wręczyli kwiaty.
Dalej klasa VI zaprezentowała piosenkę Dominiki Słupek pt. „Jan Paweł II”. Piosenka ta dotyczyła życia naszego kochanego, świętego – Jana Pawła II – Karola Wojtyły. Później wystąpiła klasa IV z piosenką pt. „Wiosna” do której tekst  napisała ich koleżanka Monika Kaleta. Utwór zaprezentowany przez  młodych wokalistów dotyczył nadchodzącej wiosny, przywitaniu ptaków i rozkwitaniu kwiatów i  drzew. Teksty kolejnych piosenek o wiośnie przedstawiły: Julia Reapke, Kornelia Paczoska i Emilia Kreft: „Tam gdzie kwiat śnieg przebija/Tam gdzie bocian leciał/Tam już wiosna zawitała”. W kolejnej odsłonie programu,  gimnazjalistki Linda Christiansen i Agata Szreder, zaprezentowały wiersze swojego autorstwa,  nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Literackim.
                    Na zakończenie apelu pan Dyrektor  podziękował: za prace porządkowe na rzecz szkoły, uczniom klasy I i III gimnazjum, a także rodzicom.
                   Moim zdaniem apel z okazji Dnia Kobiet był  interesujący  gdyż młodzi artyści mogli popisać się swoimi talentami literackimi, wokalnymi i aktorskimi. Ich wszystkie prezentacje zawsze przyjmowano gorącymi brawami.
Napisały: Angelika Litwin, Sandra Brosowska, Weronika Krauza
Foto: Anna Laskowska