Dnia 24 maja 2013r. została zakończona XI edycja akcji ,, Drzewko za butelkę”. W naszym regionie koordynatorem tej akcji jest firma Ashland Poland Sp.z.o.o. z Miszewa. Finał akcji został zorganizowany w Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie. Do konkursu przystąpiło sześć szkół z gminy Żukowo i nasza szkoła z Czeczewa.
Na wstępie gali zakończenia akcji „Drzewko za butelkę” powitała wszystkich gości pani dyrektor firmy Ashland Anna Gwozdz oraz głos zabrał burmistrz gminy Żukowo. Następnie odczytano protokół z rozstrzygnięcia konkursu na ilość zebranych butelek PET oraz ilość zebranych nakrętek. Razem zebrano około 500000 butelek.
Największą ilość butelek (ponad 120 tys.) na swoim koncie zebrała Szkoła Podstawowa w Pępowie. Tylko o 1967 sztuk mniej zebrali uczniowie z Tuchomia, a na III miejscu uplasowali się uczniowie z Czeczewa, którzy zgromadzili ponad 87 tys. sztuk. Kolejne miejsca zajęły następujące placówki: IV – SP w Baninie, V – SP w Glinczu, VI – SP w Miszewie i VII + SP w Żukowie.

Szkoły, które zajęły od I do III miejsca otrzymały nagrody pieniężne i dyplomy, a wszystkich uczestników XI edycji akcji „Drzewko za butelkę” obdarowano prezentami.

W klasyfikacji indywidualnej najwięcej uzbierali następujący uczniowie: Konrad Bork z Tuchomia (ponad 32 tys. sztuk!), Kinga Skierka z Pępowa (ponad 28 tys. butelek) oraz Klaudia Szlas z Czeczewa, Wiktoria Żołnowska z Banina, Agnieszka Kąkol z Miszewa, Laura Hewelt z Glincza oraz Mikołaj Treder z Żukowa.
Po zapoznaniu się z protokołem nastąpiła część edukacyjno – empiryczna. Dzieci obejrzały prezentację o produktach firmy Ashland, po czym przystąpiono do wykonywania powierzonych dzieciom zadań. W trakcie zabawy dzieci naklejały znaczki na wcześniej wypisane pocztówki z pozdrowieniami i wręczały je listonoszowi oraz zaśpiewały piosenkę ekologiczną. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs ,, Moda na recykling” oraz wręczono wszystkim dzieciom upominki, a na rzecz szkoły przekazano 30 sadzonek drzew.
Szkoła w Czeczewie otrzymała nagrodę pieniężną w kwocie 1000zł. Najwięcej butelek zebrały: Klaudia Szlas, Klaudia Bokotko i Agata Rzeszewicz, które otrzymały dyplomy i nagrody indywidualne.Za zdobyte pieniądze uczniowie klas 0-3 pojadą w czerwcu b.r. na wycieczkę szkolną.

Elżbieta Czaja