8 czerwca na placu, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłosowie, można było spotkać rozbawionych uczestników Festynu z okazji Dnia Dziecka.
      Dopisała pogoda i dopisali mieszkańcy. Atrakcji było co niemiara, dla uczestników w każdym wieku. Dla dzieci w różnych grupach wiekowych i dla dorosłych były konkursy i były nagrody. W nagrodach nikt nie został pominięty, były te pocieszenia (np. baloniki, długopisy) i te właściwe za zdobycie pierwszego miejsca (bloki, zeszyty, kredki, farbki, pisaki, kubki itp.).
      Ogromną atrakcją dnia była piękna, dmuchana zjeżdżalnia, na której zjeżdżać mogły nasze dzieci dzięki Wójtowi Gminy Przodkowo Andrzejowi Wyrzykowskiemu. Wszyscy chętnie i zgodnie zaśpiewali mu “Sto lat” i złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się urodzin.
      Za sprawą przepięknie wymalowanych buziek, wśród bawiących się krążyły wróżki, motyle, zające a nawet Drakule i czarownice. Była to atrakcja, która przyciągnęła bardzo dużo chętnych, bo wspaniale i niepowtarzalnie udekorowanych zostało, ponad 60 dziecięcych buziek.{joomplucat:90 limit=4|ordering=random}
      Nie zabrakło oczywiście słodkości: było ciasto, lody i wata cukrowa. Kto zgłodniał mógł zjeść pyszną kiełbaskę upieczoną na ognisku.
      Uwagę wszystkich przyciągnął również, zorganizowany przez strażaków, pokaz udzielania pierwszej pomocy, osobie która uległa wypadkowi samochodowemu. Z ogromny pożytkiem dla wszystkich, nauczyliśmy się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku.
      Ku radości dzieci, mali ochotnicy mogli przejechać się wozem strażackim i dzięki podawanej wodzie tworzyli w słońcu przepiękną tęczę.
      Uczestnicy wspólnych zabaw byli rozbawieni, zadowoleni i wdzięczni za tak wspaniały dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. Zgodnie wszyscy mówimy: prosimy o więcej!
Organizatorami Festynu byli: Sołtys wraz z Radą Sołecką i Ochotnicza Straż Pożarna w Kłosowie.

Tekst: Teresa Rzeszewicz
Zdjęcia: Beata Krauza