W sobotnie przedpołudnie 5 X 2013 roku kłosowski plac przy remizie strażackiej zamienił się w wesołe miasteczko. Dzieci korzystały z ciekawych atrakcji ufundowanych przez  Wójta Gminy Przodkowo Andrzeja Wyrzykowskiego. Zarówno dmuchana zjeżdżalnia jak i skoki na bungee cieszyły się wielkim powodzeniem. Dla mniejszych pociech niesamowitą radością była przejażdżka pociągiem i karuzelą.

Dzieci brały udział w licznych konkursach prowadzonych przez Panią Anię Laskowską i Pana Tadeusza Dampca.

Młodzież uczyła się tańczyć ,,belgijkę”. Ten prosty, ale bardzo porywający taniec podobał się zarówno tancerzom jak i publiczności.

Tradycyjnie buzie dzieci były fantazyjnie przyozdabiane przez Dominikę Rzeszewicz.

Podczas festynu wręczone zostały nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym: ,,Kłosowo – moja wieś”. Laureatami konkursu zostali: Karolina Rzeszewicz kl 0-III, Kornelia Paczoska kl IV-VI, Natalia Szwaba kl gim. Zwycięzców oceniało jury w składzie: Lidia Wyrzykowska, (wsparła konkurs finansowo i rzeczowo), Katarzyna Rzeszewicz, Ewa Wojowska, Beata Krauza.

Zaproszeni goście bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach. Mamy nadzieję, że zapoczątkuje to cykl jesiennych festynów w naszym sołectwie. 

Organizatorami festynu byli: Sołtys z Radą Sołecką oraz OSP Kłosowo.

Beata Krauza