Dnia 17 października 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się III Jesienny piknik na Kaszubach „z dynią w tle”. W pikniku wzięło udział siedem grup z siedmiu różnych szkół m.in. z trzech szkół ponadgimnazjalnych: z Somonina, z Sierakowic i z Przodkowa oraz czterech szkół gimnazjalnych: z Szemuda, z Pomieczyna, z Żukowa i z Czeczewa. Zadaniem każdej z grupy było przygotowanie trzech potraw: zupy,dania głównego i deseru. Głównym składnikiem tych dań miały być warzywa,szczególnie dyniowate. Po uroczystym rozpoczęciu każdej grupie zostało przydzielone stanowisko w kuchni, stół do prezentacji wykonanych potraw oraz jeden uczeń do pomocy z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Przodkowa. Z naszej szkoły pojechało pięć osób z klasy III gimnazjum: Natalia Szwaba,Dominika Czerwionka,Daria Skorowska,Paulina Kulaszewicz oraz Szymon Kobiela wraz z uczniami pojechał p. Dyrektor Jerzy Stachurski. Grupa z naszej szkoły przygotowała potrawy o następujących nazwach (nazwy zostały przedstawione w dwóch językach- j. kaszubskim i j. Polskim ) :
Dyniowa oaza spokoju-zupa
Dyniowy zawrót głowy-zapiekanka
Jesienne fantazje-deser

Oto przepis na jedną z potraw (deser) :

Składniki:

-2 serki homogenizowane
-1 łyżka cukru (20g)
-dynia (250g)
-1 łyżeczka soku z cytryny
-sok żurawinowy

Przygotowanie:

Mus dyniowy: dynię gotujemy do miękkości, po przestudzeniu miksujemy blenderem na mus, dodajemy cukier waniliowy i zakwaszamy sokiem z cytryny do smaku.
Przygotowujemy 4 szklaneczki i nakładamy przemiennie serek homogenizowany i mus dyniowy. Na wierzchu polewamy sokiem z żurawiny. Z podanych proporcji wychodzą 4 desery.

Nasze dania degustowali zaproszeni goście oraz uczestnicy ze swoimi opiekunami. Na zakończenie pikniku wszyscy otrzymali dyplom z podziękowaniami oraz nagrody książkowe z przepisami kulinarnymi. Będziemy ten dzień długo wspominać,ponieważ była tam bardzo miło atmosfera.

Paulina