Celem konkursu  „Mam 6 lat” –  III edycji  jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych.
     W roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie otrzymał List gratulacyjny dla Finalisty Pomorskiej Gali III edycji Konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Mam 6 lat” kategorii Uczeń(uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat, we współpracy z rodzicami).
     To  prestiżowe wyróżnienie zawdzięczamy uczniom, którzy wraz ze swoimi rodzicami podjęli się zadań  postawionych przez organizatorów konkursu .Wzięło w nim udział
      Ośmioro uczniów naszej szkoły z rocznika 2006 i 2007 : Maksymilian Węsierski, Norbert Holk, Małgorzata Mroczek, Paweł Arent, Wiktor Łasak, Klaudia i Klaudiusz Szlas oraz Mateusz Szyłejko . Dwoje uczniów wykonało prace plastyczne, a pięcioro prace literackie : wiersz, list, wspomnienie.
      Nasza szkoła uzyskując tytuł FINALISTY została tym samym uznana jako placówka przyjazna dla sześciolatków i zapewniająca im optymalne warunki rozwoju.
      Uroczystość podsumowująca III edycję Konkursu, na szczeblu wojewódzkim, z udziałem Pomorskiego Kuratora Oświaty – pani Elżbiety Wasilenko, członków Kapituły Konkursu,  – miała miejsce dnia 17 marca 2014 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
        Uczniowie przygotowali swoje prace pod opieką rodziców oraz wychowawców klas:  Danuty Kitowskiej i Marii Warmowskiej.

JW