W środowy poranek, tj. 4 czerwca 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Obchody święta zainaugurował Pan dyrektor Jerzy Stachurski, który serdecznie powitał wszystkich gości : uczniów X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni wraz z opiekunem, Magdalenę Szyłejko- prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, radnych, przedstawicieli Rady Rodziców, sołtysów, prezesów jednostek OSP, całą społeczność szkolną zgromadzoną na holu szkoły.

W pierwszej części uroczystości odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod nazwą „Czego nie lubię Ja”, którego koordynatorami były nauczycielki : Danuta Kitowska, Anna Laskowska. Miłym akcentem była także premiera przedstawienia „Samotne anioły” zrealizowanego przez uczniów klasy I gimnazjum do scenariusza Zuzanny Trzebiatowskiej, którego reżyserem był Jerzy Stachurski. Niezwykle dojrzałe przedstawienie traktujące o relacjach międzyludzkich i samotności dzieci w domach dziecka przypadło do gustu wszystkim gościom. Ważnym momentem było podsumowanie projektu „Młodzi dla Gdyni”, w którym uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Czeczewie. Celem akcji było wsparcie materialne gdyńskiego hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. W tym dniu nasi uczniowie pod kierunkiem katechetki Grażyny Damps przekazali na ręce koordynatora projektu z ramienia X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni- Małgorzaty Hajduk- Kocieniewskiej zakupione artykuły chemiczne.                 Po części oficjalnej nasi goście stanęli do rywalizacji sportowych i zaprezentowali swoją sprawność fizyczną. Równolegle pozostali uczniowie korzystali z atrakcji zorganizowanych na boisku szkolnym, gdzie każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla, a na deser zjeść lody. Uczniowie mieli również możliwość m.in. wspinania się po sztucznej ściance wspinaczkowej, przejażdżki kucykami. Wszyscy mogli z bliska obejrzeć wozy strażackie, a także poznać sposoby gaszenia ognia. 

Przy tej okazji należy podkreślić, iż nie byłoby tego niezwykle udanego dnia, gdyby nie wsparcie mecenasów święta, czyli Rady Rodziców, sołtysów, przyjaciół szkoły, którym należą się ogromne podziękowania za trud włożony w przygotowanie Dnia Dziecka, którego beneficjentami byli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Czeczewie.   

G.K.