15 drużyn mini-żaków i 9  w kategorii Żaków, z całej Polski, wzięło udział w Finałowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby rozegranym w sobotę, 14 czerwca 2014 r., na obiektach Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej i Sportu przy Al. Grunwaldzkiej 244.

W tym samym czasie młodzicy i kadeci podjęli walkę o punkty na stadionie MKS Ogniwa Sopot, przy ul. Jana z Kolna 18.

Wśród mini-żaków podział na grupy wyglądał następująco:

grupa A –

1.UKS Czeczewo 2.MKS Ogniwo Sopot 3.Tur Chojnice 4.SP Ogorzeliny; RT Łęczna,
grupa B –

1.RC Lechia Gdańsk 2.MKS Pogoń Siedlce 3.KS Budowlani Łódź, RC Lechia Gdańsk II, RK Sparta Jarocin,

grupa C – 1.RC Gorce Raba Niżna 2.RC Arka Gdynia 3.UKS Rugby Lubień 4.Tur Chojnice, SP Ogorzeliny

UKS Czeczewo wystąpiło w składzie: Zabrocki Przemek, Krauza Seweryn, Pupacz Nikodem, Wilczewski Armin, Węzeł Michał, Flis Marcin, Toporek Mateusz, Krauza Maciek, Toporek Bartek, Szyłejko Mateusz, Maliszewski Jakub, Richert Jakub. Trenerem drużyny jest nauczyciel WF-u w Zespole Szkół w Czeczewie Paweł Bil.

 

 Podczas Finałowego Turnieju w Gdańsku UKS Czeczewo wygrało wszystkie mecze grupowe z RT Łęczną, Budowlani Lublin, MKS Ogniwem Sopot i SP 5 Poznań, i awansowało do finałowej trójki.

W finale zwycięzcy grup:

A- UKS Czeczewo

B-MKS Pogoń Siedlce

C-RC Gorce Raba Niżna

rywalizowali o zwycięstwo w Turnieju grając „każdy z każdym”

Wyniki spotkań finałowych:

MKS Pogoń Siedlce- Gorce Raba Niżna 2:0

UKS Czeczewo- RC Gorce Raba Niżna 3:0

UKS Czeczewo- MKS Pogoń Siedlce 0:0

Zawodnicy z Czeczewa wygrywając Turniej Finałowy (punktowany wyżej od Turniejów Regionalnych) zwiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej prowadzonej przez Polski Związek Rugby nad drugą Lechią Gdańsk oraz trzecią drużyną z Raby Niżnej i na zakończenie sezonu 2013/2014 zostali najlepszą drużyną w Polsce.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2013/2014 sklasyfikowano 68 drużyn.

Dorobek punktowany pierwszej trójki kształtuje się następująco:

1.UKS Czeczewo 173

2.Lechia Gdańsk 152

3.RC Gorce Raba Niżna 143

Rugbyści z Czeczewa w sezonie rozegrali 8 turniejów z czego 7 wygrali a w jednym zajęli drugie miejsce.

JW.

Foto: Agnieszka Zabrocka

 źródło: pzrugby.pl

 Kolejność końcowa w Turnieju Finałowym Dzieci i Młodzieży:

Mini żak (Gdańsk): 1.UKS Czeczewo; 2.Pogoń Siedlce; 3.Gorce Raba Niżna; 4.Lechia i Gdańsk; 5.Arka Gdynia; 6.SP 5 Poznań; 7.KS Budowlani Łódź; 8.Ogniwo Sopot; 9.UKS Lubień; 10.Tur Chojnice; 11.Sparta Jarocin; 12.RT Łęczna; 13.Budowlani Lublin; 14.Lechia II Gdańsk; 15.SP Ogorzeliny.

Żak (Gdańsk): 1.Orkan Sochaczew; 2.Lechia Gdańsk; 3.Pogoń Siedlce; 4.Budowlani Lublin; 5.Arka Gdynia; 6.KS Budowlani Łódź; 7.Gorce Raba Niżna; 8.Tur Chojnice; 9.Orkan II Sochaczew; 10.Sparta Jarocin.

 źródło: pzrugby.pl