W środę 25 czerwca 2014 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie uczciliśmy sukcesy sportowe rugbistów UKS Czeczewo.

Okazją do tego spotkania było zajęcie przez naszych sportowców I miejsca w Turnieju Finałowym Dzieci i Młodzieży w Rugby w kategorii Mini- Żak. Trenerem drużyny jest Pan Paweł Bil, pod którego czujnym okiem UKS Czeczewo w składzie : Przemek Zabrocki, Seweryn Krauza, Nikodem Pupacz, Armin Wilczewski, Michał Węzeł, Marcin Flis, Mateusz Toporek, Maciek Krauza, Bartek Toporek, Mateusz Szyłejko, Jakub Maliszewski, Jakub Richert, zostało najlepszą drużyną w Polsce. To ogromny sukces i prestiż dla naszej szkoły, bowiem uczniowie z Czeczewa pokonali takich gigantów jak : Lechię Gdaańsk, czy Arkę Gdynia.

W uroczystości udział wzięli : Andrzej Wyrzykowski- Wójt Gminy Przodkowo, Dariusz Toporek- Radny Gminy Przodkowo, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice rugbistów, nauczyciele i uczniowie.

Szanowny Panie Wójcie! Drodzy uczniowie! Drodzy Rodzice, Drodzy młodzi Mistrzowie Rugby z Trenerem Pawłem Bilem,

Kiedy 2 października 2006 r. uroczyście otwieraliśmy salę gimnastyczną przy Zespole Szkół w Czeczewie obiecywaliśmy mieszkańcom gminy i uczniom naszej placówki, że ten obiekt będzie pomostem do lepszej przyszłości. Może dzięki tej inwestycji zostanie odkryty talent na miarę naszych wspaniałych olimpijczyków. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nasze marzenia o równości szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej i miejskiej dla gminy Przodkowo się zrealizowały. Dzisiaj dorównujemy szkołom miejskim nie tylko bazą, ale i wynikami sportowymi. Zdobyty tytuł Mistrza Polski w rugby w kategorii mini- żak to dla naszej szkoły i całego środowiska szkolnego sportu wynik najwyższy i olśniewający swym blaskiem pracę szkoły, jej trenera i wspaniałych młodych sportowców. Dla nich sport to magnes i siła, która przyciąga, która daje radość i rozwój. Myślę, że w tym kontekście, przyznanie naszej placówce w 2012 roku tytułu Szkoły Odkrywców Talentów było trafnym określeniem. Dzisiaj jestem dumny z wielu powodów. Powodem do dumy i satysfakcji są dla mnie: wspaniali uczniowie (bardzo dobre wyniki sportowe i dydaktyczne), dobra kadra pedagogiczna i pracownicy szkoły, wzorowi partnerzy społeczni- mam na myśli : rodziców, strażaków, dobra współpraca z organem prowadzącym i nadzorującym, dobra baza. Kończąc pragnę wszystkim czcigodnym gościom podziękować za przybycie. Państwa obecność jest dowodem sympatii dla naszej szkoły i inspiracją do nowych wyzwań dydaktycznych i organizacyjnych.

Tymi słowami Pan Jerzy Stachurski- dyrektor placówki przywitał całą społeczność szkoły. Głos zabrał także Pan Paweł Bil- trener drużyny UKS Czeczewo, który pogratulował młodym sportowcom sukcesu. Podkreślił, iż powyższe zwycięstwo będzie mobilizacją do dalszej pracy.

– Będziemy dalej trenować! Możemy wygrywać! Nie zapominajmy jednak o tym, by cieszyć się i bawić na treningach.

Pan Wójt podczas swojego wystąpienia zauważył, iż sukces jest rzeczywiście duży, a drogą do niego jest pasja, ciężka praca, baza, warunki, żeby się rozwijać. W tym wszystkim najważniejszy jest nauczyciel, który prowadzi do sukcesu.         

– Drodzy Mistrzowie, życzę Wam, by sukces mobilizował Was do ciężkiej pracy. Gratuluję rodzicom wspaniałych dzieci i zapewniam o rzeczowym wyróżnieniu tych uczniów oraz ich trenera.

Miłym akcentem uroczystości były dyplomy przekazane sportowcom oraz listy gratulacyjne wręczone rodzicom rugbistów.

Pan dyrektor nie omieszkał podziękować Panu Wójtowi oraz pracownikom urzędu- za współpracę ze szkolnym klubem UKS Czeczewo.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przy kawie.

Autor niniejszego tekstu składa najlepszej drużynie w Polsce- UKS Czeczewo oraz najlepszemu trenerowi w Polsce- koledze Pawłowi Bilowi serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów.

Grzegorz Krefta