W poniedziałek 8 września 2014 roku na holu Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbyła się inauguracja programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkoły i wracających ze szkoły pojazdami jednośladowymi oraz poruszających się pieszo po drogach publicznych.

Akcja edukacyjno- profilaktyczna, której założenia programowe zostały zaprezentowane podczas spotkania z uczniami ma zapewnić wszystkim uczniom bezpieczny powrót do domu i umiejętność poruszania się po drogach i nie tylko. Dlatego też uczniowie podczas apelu oglądali prezentację multimedialną oraz zostali zaznajomieni z regulaminami szkolnymi. Wszystko po to, by każdy uczeń wiedział, jakich zasad należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły, a także pamiętał o używaniu elementów odblaskowych widocznych dla innych użytkowników dróg.

Warto dodać, iż z ramienia Policji w Przodkowie, akcję wspiera sierż. sztab. Adam Treder, który w najbliższych dniach przeprowadzi z uczniami pogadankę pod tytułem „Bądź uważnym użytkownikiem drogi”.

G.K.