Dnia 16 września 2014 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły za osiągnięcia w konkursach na szczeblach rejonowych i ogólnopolskich w roku szkolnym 2013/2014 pojechało na wycieczkę do Warszawy. Organizatorem i sponsorem wyjazdu był Urząd Gminy Przodkowo. Dzięki kreatywności wójta Gminy Andrzeja Wyrzykowskiego zobaczyliśmy Pałac Prezydencki. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik i do mieszczącego się tam Planetarium na prezentacja pt.:”Słoneczne podróże”. Potem była przerwa obiadowa.

     Z Centrum Nauki pojechaliśmy do Sejmu, gdzie czekał na nas poseł Stanisław Lamczyka. Po zwiedzeniu Sejmu zostaliśmy zaproszeni przez pana posła do kawiarni w Domu Poselskim na słodki poczęstunek. Kolejną atrakcją była wizyta w Ministerstwie Sprawiedliwości. Tam czekał na nas minister Marek Biernacki, który przybliżył nam historię tego miejsca. W godzinach wieczornych pożegnaliśmy Warszawę i udaliśmy się w drogę powrotną. Tam czekała na uczestników wycieczki następna niespodzianka – wizyta w Mc’Donalds.

        Do domów wróciliśmy w późnych godzinach nocnych. Dziękujemy panu wójtowi Andrzejowi Wyrzykowskiemu i Gminie Przodkowo za przygotowanie tak wspaniałej nagrody – niespodzianki

Maria Warmowska, Danuta Kitowska