W dniach 22-23 września 2014 roku uczniowie klas 0,I,II,III z Zespołu Szkół w Czeczewie zwiedzili Port Lotniczy w Gdańsku oraz zapoznali się z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

    Na początku zobaczyliśmy, gdzie można kupić bilety lotnicze, po czym udaliśmy się na stanowisko odprawy bagażowej i obserwowaliśmy bagaże jadące do samolotu. Dzieci miały okazję przejść kontrolę przechodząc przez stanowisko odprawy pasażerów, gdzie mogły dowiedzieć się czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Kolejnym miejscem, które zobaczyliśmy było pomieszczenie, w którym pracownicy straży granicznej zaprezentowali ciężki kombinezon kuloodporny i kask, który każdy mógł przymierzyć. Jednak największą atrakcją dla dzieci był robot służący do przenoszenia zagubionych rzeczy. Poznaliśmy też specjalnie wyszkolone psy wykorzystywane do szukania substancji niebezpiecznych i zabronionych.

    W dalszą części zwiedzania lotniska udaliśmy się autokarem. Nadszedł wreszcie moment na który z utęsknieniem czekały wszystkie dzieci, czyli oglądanie samolotu służbowego do którego każdy mógł wsiąść i chociaż przez chwilę poczuć się pilotem. Pojechaliśmy też oglądać specjalistyczne wozy strażackie służące do gaszenia pożaru samolotu. Największe wrażenie zrobiła wielkość wozu strażackiego oraz działanie tego sprzętu. Szybko mijały chwile i nadszedł czas powrotu do szkoły. Mimo zmęczenia na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.

    Na zakończenie  pragniemy   podziękować przede wszystkim rodzicowi panu Michałowi Redzimskiemu , który przyczynił się do zorganizowania tak wspaniałej wycieczki.

E.Czaja