Dnia 20 listopada 2014 roku, o godzinie 8:50 , z uczniami  Zespołu Szkół w Czeczewie, spotkała się pani Agata Robak– Konon, która z zawodu jest lekarzem weterynarii i na co dzień pracuje w  Przychodni Weterynaryjnej w Przodkowie. Przybyła do nas na zaproszenie prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie – Magdaleny Szyłejko. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy VI, I,II i III gimnazjum.

Na początku, pani weterynarz, opowiedziała uczniom,  na czym polega jej praca. Dowiedzieliśmy się: jakie szkoły należy ukończyć aby zostać lekarzem zwierząt, bądź technikiem weterynarii. Jak się okazuje, że nie jest to łatwy zawód, ale dający wielką satysfakcję szczególnie tym, którzy kochają zwierzęta. Podczas spotkania usłyszeliśmy rady,  jak należy dbać o swoje zwierzęta domowe.

Spotkanie  z panią lekarz weterynarii, było bardzo interesujące,  a w szczególności dla tych, którzy mają w domu zwierzaki lub planują zostać weterynarzem. Przekonaliśmy się również, że zawód ten jest ciekawy, choć czasem  bywa niebezpieczny.

Weronika Krauza

foto: LRS