Zespół Szkół w Czeczewie jest jedyną szkołą w powiecie kartuskim, w której realizowany jest ogólnopolski projekt Mistrzowie Kodowania. Zajęcie z programowania prowadzone są w naszej placówce od początku listopada 2014 roku. Inicjatorem tego programu jest Samsung Electronics Polska wraz z partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”.

Patronat nad programem objęli: 

– Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji – Patrona Główny

– Ministerstwo Edukacji Narodowej – Patrona Główny

– Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – mecenas wspierający.

Scratch jest całkowicie bezpłatny i działa na różnych systemach operacyjnych. Tak więc ze Scratcha może korzystać każdy uczeń zarówno w wersji online jak i offline.  Aplikacje w Scratchu buduje się w edytorze bloków funkcjonalnych. Nie potrzebna jest tu  znajomość programowania. Komendy wpisane są w bloczkach, które mają odpowiednio dobrany kolor, w zależności od przeznaczenia. Dzięki temu struktura programu znacznie zyskuje na przejrzystości. Głównym celem projektu jest  upowszechnienie nauki programowania.

Zajęcia ze Scratcha prowadzą nauczyciele: Lucyna Reiter-Szczygieł oraz Wojciech Stachurski. Więcej informacji o projekcie można przeczytać na stronie: http://mistrzowiekodowania.pl/ 

LRS