P R O T O K ÓŁ

     XXII  Konkursu Literackiego dla uczniów województwa pomorskiego

            W konkursie zorganizowanym przez wójta gminy Przodkowo

mgr inż. Andrzeja Wyrzykowskiego, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie o/Przodkowo  wzięło udział 181 autorów nadsyłając  550  wierszy. 

W dniach 21,21, 24 i 25 listopada 2014 r. jury w składzie:

Stanisław Janke(przewodniczący),Jerzy Stachurski, Lucyna Reiter-Szczygieł,  Grzegorz Krefta,

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 

Szkoła Podstawowa I-III

1.      Helena Grudzień, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach, wiersz: „Uroki jesieni”, opiekun: Lucyna Filipiuk

1.      Monika Kreft, Szkoła Podstawowa w Wilanowie, wiersz: „Kotek”,
opiekun: Elżbieta Pielowska

2.      Joachim Szczygieł, Społeczna Szkoła Podstawowa
Dobrzewino-Karczemki, wiersz: „Czarodziej snów”, opiekun: Halina Bladowska

2.      Katarzyna Tarczyńska, Społeczna Szkoła Podstawowa
Dobrzewino-Karczemki, wiersz: „Wiersz o kolorach”,opiekun: Halina Bladowska

3.      Dominika Nagel, Szkoła Podstawowa w Przodkowie, wiersz: „Lubię”,
opiekun: Teresa Stencel

·         Martyna Toporek, Szkoła Podstawowa w Przodkowie,
wiersz: „Strumyk”, opiekun: Teresa Stencel

·         Helena Popławska, Społeczna Szkoła Podstawowa
Dobrzewino-Karczemki, za zestaw wierszy, opiekun: Halina Bladowska

·         Aleksandra Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku,
wiersz: „Brązowy Miś”, opiekun: Barbara Staniszewska

·         Weronika Ragiel  Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku,
wiersz: „Magia pięknego świata”, opiekun: Monika Muszyńska

·         Zofia Turzyńska, Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, za zestaw wierszy, opiekun: Janina Synak

 

Szkoła Podstawowa IV-VI

1.      Emilia Kreft, Zespół Szkół w Czeczewie, wiersz: „Spacer po jesiennym lesie”,

1. Wiktoria Lisiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach, wiersz :”Tęcza”,
opiekun: Magdalena Izdebska

2.      Klaudia Bojanowska, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach,
wiersz :”O Oskarze Kolbergu”, opiekun: Janina Lis

2.Alicja Beruś, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża
w Żukowie, za wiersz: „Jesień”, opiekun: Beata Klein

3.      Anna Frankowska, Szkoła Podstawowa w Wilanowie, wiersz: „Jesień”,
opiekun: Elżbieta Pielowska

3.Leonard Mierzejewski, Szkoła Podstawowa w Chmielnie, wiesz: „Krowa-smakoszka”,
opiekun: Renata Hinca

·         Wiktoria Grot, Szkoła Podstawowa nr 5 dra Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach, wiersz: „Sztëre cząde roku”, opiekun: Elżbieta Bugajna

·         Amelia Plichta, Szkoła Podstawowa w Szarłacie, wiersz: „Las za domem”,
opiekun: Barbara Brylowska

·         Marta Kostrzewska, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Konarzynach, wiersz: „Poranek we mgle”, opiekun: Anna Warsińska

·         Amelia Rolbiecka, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Franciszka Sędzickiego w Kościerzynie, wiersz: „Chciałoby się…”, opiekun: Grażyna Bela

·         Anna Fopke, Społeczna Szkoła Podstawowa Dobrzewino-Karczemki,
zestaw wierszy w języku kaszubskim, opiekun: Magdalena Sykut

·         Natalia Dembkowska, Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata J. Bigusa w Baninie, za wiersz: „Piękne lasy piękne morze”, opiekun: Beata Koszałka

Gimnazjum

1.      Julia Formela, Gimnazjum w Gowidlinie, wiersz: „Bo widzę sens”,
opiekun: Bożena Lejk

2.      Linda Christiansen, Gimnazjum w Czeczewie, wiersz: „To, co najlepsze”,

2.Paulina Szczepańska, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku, opiekun: Alicja Klauza

3.      Kamila Konkol, Gimnazjum w Przodkowie, wiersz: „Jesénnô zadómka”,
opiekun: Wioletta Wenta

3.Nikola Pobłocka, Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej,
wiersz: „Miłość człowieka”, opiekun: Anna Reiter

·         Julia Domarus, Gimnazjum w Pomieczynie, wiersz: „Różyczka”, opiekun: Maria Krauza

·         Joanna Stoltmann, Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Abrahama w Kartuzach,
wiersz: „Nowotwór”, opiekun: Dorota Miłejko

·         Oliwia Pozorska, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Konarzynach, wiersz: „Sens”,
opiekun: Teresa Wojciechowska

·         Julia Bukowska, Gimnazjum im. Obrońców Polskości na Ziemi Ugoskiej w Ugoszczy, wiersz: „O jesieni”, opiekun: Teresa Pluto Prondzińska

·         Natalia Weyer, Gimnazjum w Czeczewie, wiersz: „Ojczyzna”

·         Agata Czapiewska, Zespół Kształcenia i Wychowaniaim. Jana Pawła II w Starej Kiszewie, wiersz: „Powrót do domu”, opiekun: Zofia Więcławska

·         Łukasz Karol, Sopocka Akademia Tenisowa, opiekun: Karolina Lange-Wyszyńska

Szkoły Ponadgimnazjalne

1.      Oliwia Czaja, III Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach, wiersz: „Ale żyję”,
opiekun: Marta Furman

2.      Mateusz Reuter, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, wiersz: „Sędzino, oskarżają romantyka”, opiekun: Renata Brzezińska-Wróblewska

2.Mateusz Gojtowski, Zespół Szkoły Ponadgimnazjalnej w Przodkowie,
opiekun: Katarzyna Pobłocka

3.      Dawid Neubauer, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
opiekun: Renata Brzezińska-Wróblewska

·         Barbara Sypion, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, za zestaw wierszy, opiekun: Dorota Wilczewska i Maria Krauza

·         Sylwia Szreder, Technikum nr 2 w Kartuzach, za zestaw wierszy,
opiekun: Marta Furman

Nagroda za wiersz w języku kaszubskim

·         Jakub Leyk, Szkoła Podstawowa w Grzybnie, opiekun: Jadwiga Hewelt

 

Przodkowo, 27.11.2014 r.