„To nic, że babcia z dziadkiem trochę nam urośli… najważniejsze, że ich mamy…” śpiewały przedszkolaki na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku swoje święto dziadkowie obchodzili w naszej szkole nieco później, ale nie mniej uroczyście niż w poprzednich latach.

    Na początek wnuczęta zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym: tańczyły skoczną polkę, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dla większości dzieci był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością toteż czyniły to z odrobiną nieśmiałości i szybszym bijącym sercem. Dziadkowie natomiast nagradzali swoje pociechy brawami, nie kryjąc przy tym wzruszeń i radości z występów małych artystów.

    Po części artystycznej dzieci zaprosiły na wspólny poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców. (Dziękujemy!). Na uroczystości nie zabrakło też konkursów, w  których dziadkowie bardzo chętnie brali udział. Babcie musiały zmierzyć się z męskim zadaniem takim jak wbijanie gwoździ czy wiązanie krawatów. Dziadkowie natomiast próbowali swoich sił przy wieszaniu prania i przyszywaniu guzików. Nasi goście z uśmiechem na twarzy wracali do domu, a przedszkolaki z poczuciem dobrej zabawy.

Jolanta Keler

{joomplucat:199 limit=4}