W piątek, 6 marca 2015 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbył się uroczysty Apel z okazji Dnia Kobiet.                                                                                        

Swoją obecnością zaszczycili nas: Zofia Toporek- sołtys sołectwa Czeczewo, Magdalena Szyłejko- prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, przedstawiciele Rady Rodziców: Barbara Dampc, Monika Halman- Damps, nauczyciele emeryci.     

{joomplucat:201 limit=4}         

                                            

Jako pierwszy głos zabrał  Jerzy Stachurski- Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie, który powitał bardzo serdecznie wszystkich zgromadzonych i złożył serdeczne życzenia na ręce wszystkich Pań, życząc szczęścia, radości, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.                                                                                                                   

(…) Dzisiejszy apel jest pretekstem, by zaprezentować talenty taneczne, recytatorskie oraz aktorskie naszych uczniów, którzy przygotowali artystyczne bukiety dla wszystkich Pań, pragnąc w ten sposób oddać szacunek za to, że na każdej płaszczyźnie życia okazują swoje wielkie serce”.                                                                                                                                             

O tym, jak ważna jest rola kobiet we współczesnym świecie, tego dnia przypomnieli nasi uczniowie, którzy przygotowali oprawę artystyczną pod kierunkiem P. Jerzego Stachurskiego. Pierwszym bukietem był pokaz tańca towarzyskiego, podczas którego uczniowie zaprezentowali umiejętności taneczne, które nabyli uczęszczając na lekcje tańca organizowane w naszej szkole. Dopełnieniem występów tanecznych była prezentacja multimedialna na temat muzyki chińskiej, którą przygotował uczeń Filip Dampc. Z kolei przedstawienie pt. „Kobieta jest aniołem” zaprezentowali uczniowie klasy II gimnazjum. Inscenizacja skupiła się na relacji krótkiej znajomości. Akcja rozpoczyna się przed meczem bokserskim. Na trybunach zasiada młoda kobieta o subtelnym wyrazie twarzy, skromnie i gustownie ubrana- obok niej siedzi młody człowiek, który pragnie poznać nieznajomą. Bohaterowie rozmawiają ze sobą, kibicują swoim zawodnikom. Z czasem okazuje się, że kobieta uosabiająca wyglądem anielskość w gruncie rzeczy jest też silną kobietą o niezwykłej osobowości. Nasi młodzi aktorzy swoją dobrą grą aktorska przekazali w tym miejscu emocje, które nimi targały. Do przedstawienia, sekwencje filmowe, przygotowała Lucyna Reiter-Szczygieł.  W niezwykle interesujący sposób zaprezentowali się również uczniowie z klasy I gimnazjum, wystawiając przedstawienie pt. „Pracownia mistrza Mateusza”. Uczennica Natalia Weyer zauważyła, że inscenizacja promowała powiedzenie: uśmiech czyni kobietę piękną, ale to jej dobre serce, zalety charakteru sprawiają, że widzimy w niej anioła. Aktorzy w niezwykle sugestywny sposób przekonali widownię, iż kobieta jest aniołem, ponieważ potrafi podołać wszystkim obowiązkom, a do tego jest ciepła i życzliwa. Ogromne wrażenie wzbudziła część muzyczna akademii, w której swoje talenty zaprezentowali uczniowie klasy III b, wykonując piosenkę „Polskie Dziewczyny”, a także uczniowie klasy VI wykonując piosenkę „Żółta łódź podwodna”. W niezwykle interesujący sposób zaprezentowali się także uczniowie klasy III a. Przygotowany przez nich skecz w humorystyczny sposób ujawniał m.in. zamiłowania kobiet. Nie zabrakło również okolicznościowych wierszy dedykowanych wszystkim Kobietom m.in. przez uczniów klasy II SP.                   

  Miłym akcentem uroczystości były podziękowania złożone Radzie Rodziców. W dowód uznania za owocną współpracę, zaangażowanie i życzliwość, dyplomy otrzymali: Barbara Dampc, Monika Halman- Damps, Zofia Toporek.                                                                  

Na zakończenie uroczystości  Jerzy Stachurski zaprosił wszystkich gości na kawę i słodki poczęstunek.

 

Grzegorz Krefta