W czwartek, 21.05.2015r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie został wystawiony spektakl teatralny pt. „Zło tańcem zwyciężaj”.

    Przedstawienie zostało zrealizowane przez aktorów Teatru Rozmaitości z Gdańska.

    Bajka w reżyserii Adama Gromadzkiego ukazuje historię gęsiarki Marysi- skromnej i wrażliwej młodej kobiety, która podzieliła się z cygankiem Romkiem kawałkiem chleba. Jak się okazało bohater nie jadł trzy dni, był figlarzem i dokuczała mu bieda. Zlitowała się nad nim tylko Marysia, zaś w zamian otrzymała niezwykłą moc. Za sprawą czarodziejskiego tańca mogła uzdrowić istoty żyjące, na które czar rzuciła zła wiedźma. Przy tej okazji sama dziewczyna przeszła przemianę. Poczuła, że stała się kimś innym, zaczęła odczuwać radość z faktu możliwości uzdrawiania. Marysia przemierzając świat uzdrawia wędrownego dziadka, rajskiego ptaka, Muminka. Na swojej drodze spotyka też księcia Lubomira przemienionego w świnię. Pomaga i jemu, zaś ten po wyzwoleniu wyznaje Marysi miłość i oświadcza się jej. W końcu Marysia spotyka złą wiedźmę, która była odpowiedzialna za wszystkie nieszczęścia. W jej obecności tańczy kankana, dzięki czemu uzdrawia czarownicę z gniewu, nienawiści, braku empatii.

    Sztuka ma szczęśliwe zakończenie, ponieważ zła wiedźma przechodzi metamorfozę, prosi o wybaczenie, zaś gęsiarka Marysia wychodzi za mąż za księcia Lubomira.

    Przedstawienie okazało się dużym sukcesem artystycznym. Wpływ na to miała doskonała gra aktorska Małgorzaty Tremiszowskiej oraz Adama Gromadzkiego. Do tego ciekawa oprawa muzyczna, scenografia, taniec i walor dydaktyczny powodowały, iż spektakl został ciepło przyjęty przez uczniów naszej szkoły.

   Tekst: G.K.