W naszej szkole za pośrednictwem wydawnictwa SYNAPSA został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Synapsik ,,MEN” dla uczniów klasy I szkoły podstawowej korzystających z darmowego podręcznika ministerialnego ,,Nasz Elementarz”. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy najmłodszych uczniów z zakresu treści zawartych w dwóch pierwszych częściach podręcznika. Uczniowie musieli rozwiązać test obejmujący 30 ciekawie skonstruowanych pytań z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, gdzie każdy uczestnik mógł zdobyć 50 punktów. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 9 uczniów, którzy uzyskali następujące wyniki:

Tomasz Heise                  47 pkt. (94%)

Kuba Wasiołek               45 pkt. (90%)

Amelia Śliwska                45 pkt. (90%)

Nikola Czachowska       45 pkt. (90%)

Roksana Krefta               44 pkt. (88%)

Oliwia Littwin                  43 pkt. (86%)

Piotr Wojtkuński             40 pkt. (80%)              

Dominika Rutkowska     38 pkt. (76%)

Danuta Damps                 35 pkt. (70%)

           Opracowała E. Czaja