W dniu 18.06.2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauki i Sztuki oraz II Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Uczniowie przygotowali pod okiem nauczyciela program edukacyjno- rozrywkowy.

    W pierwszej części apelu uczniowie oraz nauczyciele mogli obejrzeć przedstawienie w języku angielskim „Puss in Boots” („Kot w butach”) w wykonaniu klasy II i III gimnazjum. Następnie wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać piosenki „Holidays” w języku angielskim w wykonaniu klasy „V” oraz piosenki „Eins, zwei Polizei”, która zaśpiewali uczniowie klasy I gimnazjum. W tym dniu uczniowie wystąpili w kilku scenkach, których celem było uświadomienie uczniom tego, jak ważna jest nauka języka obcego.

   Po krótkiej przerwie uczennice klasy II gimnazjum Olga Kleba, Martyna Barowicz oraz Zuzanna Trzebiatowska zaprezentowały prezentację multimedialną projektu edukacyjnego pt. „ Piękno i mądrość koni, to wciąż nieodkryta tajemnica”. Następnie mogliśmy obejrzeć prezentację w wykonania projektu edukacyjnego „Technika origami” zrealizowanego przez uczniów klasy I gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki Joanny Groth. Ostatnim punktem programu było przedstawienie prezentacji z wycieczki szkolnej w Pieniny.

K. Wenta

Galeria: https://goo.gl/photos/omDCh4rEWixgZw2d6