Piątek,25.09.2015 r. był pięknym, słonecznym dniem. Gratulujemy 250  uczestnikom ze szkół: Pomieczyna,  Wilanowa, Przodkowa i Czeczewa, którzy z młodzieńczym zapałem, stanęli na starcie XIII edycji Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza. Dziękujemy Gminie Przodkowo za wsparcie finansowe tej imprezy sportowej, której głównym celem  jest popularyzacja czynnego wypoczynku wśród młodych a także kształtowanie, przez sportową rywalizację, szlachetnego sprawdzania własnych umiejętności.
          Sędzia głównym zawodów był Paweł Bil. Wspierali go nauczyciele: Małgorzata Weczko, Małgorzata Klechowicz, Klaudyna Pielowska, Emilia Szmidt, Seweryn Wroński, Aneta Hewelt, Elżbieta Pielowska,  Anna Wierzbicka, Stanisław Kus oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Czeczewie.
Opiekę medyczną podczas Biegu sprawowała: Stefania Loroff.

Galeria: https://goo.gl/photos/CxMuTbtwZ4p754sg7

Wyniki Biegu:

Klasy I i II SP (roczniki:2008 i 2009)- 200m dziewczęta i chłopcy
Dziewczęta:
1.    Roksana Krefta – Czeczewo
2.    Dominika Czaplińska – Przodkowo
3.    Amelia Czerwińska – Przodkowo
4.    Antosia Serkowska – Przodkowo
5.    Nikola Brzozowska – Przodkowo
Chłopcy:
1.    Kacper Cirocki – Przodkowo
2.    Jakub Kuszowski – Przodkowo
3.    Kewin Czoska – Przodkowo
4.    Adrian Arendt – Przodkowo
5.    Kuba Wasiołek – Czeczewo

Klasy III i IV SP (roczniki: 2005,2006,2007)- 500m dziewczęta i chłopcy
Dziewczęta:
1.    Maja Maciejewska – Przodkowo
2.    Eliza Littwin – Przodkowo
3.    Maja Sankowska – Przodkowo
4.    Nikola Pipka – Pomieczyno
5.    Julia Frankowska – Czeczewo
Chłopcy:
1.    Joachim Pipka – Pomieczyno
2.    Marcel Wysiecki – Przodkowo
3.    Oliwier Stenzel ­– Przodkowo
4.    Dawid Mionskowski – Przodkowo
5.    Norbert Holk – Czeczewo

Klas V i VI SP (roczniki:2003 i 2004)- 500m dziewczęta, 1000m chłopcy
    Dziewczęta:
1.    Małgorzata Król – Przodkowo
2.    Klaudia Miąskowska – Wilanowo
3.    Julia Kroll – Przodkowo
4.    Angelika Wilczewska – Czeczewo
5.    Julia Slas – Przodkowo
        Chłopcy:
1.    Seweryn Krauza – Czeczewo
2.    Aleksander Ostój – Przodkowo
3.    Mirosław Miotk – Przodkowo
4.    Damian Bliźniewski – Przodkowo
5.    Marcin Pupacz – Pomieczyno

Klasy gimnazjalne (roczniki:2000,2001,2002)- 1000m dziewczęta, 1500m chłopcy
Dziewczęta:
1.    Klaudia Munska – Przodkowo
2.    Magdalena Kalkowska – Przodkowo
3.    Natalia Dąbrowska – Pomieczyno
4.    Aleksandra Formella – Czeczewo
5.    Ewelina Hinz – Przodkowo
Chłopcy:
1.    Piotr Krasowski – Czeczewo
2.    Paweł Lejkowski – Przodkowo
3.    Szymon Wysocki – Przodkowo
4.    Rafał Brzeczkowski – Przodkowo
5.    Sebastian Tusk – Pomieczyno

               Wszyscy zwycięzcy XIII Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza otrzymali medale i kwalifikację do eliminacji powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
               Medale i dyplomy  wręczyła: Ewa Chmielowska p.o  dyrektora Zespołu Szkół w Czeczewie. Organizatorami XIII Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza byli: Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Czeczewie oraz Urząd Gminy Przodkowo.

JW.
Marcelina Klasa, klasa V
Foto: Anna Laskowska, Lucyna Reiter-Szczygieł