W czwartek 15.10.2015r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
   Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Przodkowo- p. Andrzej Wyrzykowski, dyrektor Zespołu Szkół w Czeczewie- p. Jerzy Stachurski, ks. proboszcz Józef Kuchta, przewodniczący Rady Gminy Przodkowo- p. Dariusz Toporek wraz z radnymi: p. Beatą Krauza, p. Tomaszem Węsiora, dyrektor senior- p. Władysław Marek wraz z nauczycielami seniorami, przedstawiciele Rady Rodziców, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie- p. Magdalena Szyłejko.
   Ceremonia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem Pieśni Szkoły. Następnie głos zabrała p. Ewa Chmielowska- p.o. dyrektora Zespołu Szkół w Czeczewie, która powitała bardzo serdecznie wszystkich zgromadzonych.
Oprawa artystyczna uroczystości przygotowana została przez uczniów klas: 0, II, IVa, IVb, V SP, II Gimnazjum, pod opieką nauczycielek: p. Lucyny Reiter- Szczygieł, p. Grażyny Damps, p. Danuty Kitowskiej, p. Elżbiety Czaja, p. Jolanty Keler. Tego dnia uczniowie śpiewali piosenki: „Na niebie jasne świeci słońce”, „Nauczyciel dobrze wie”, „Kto zawsze ma na twarzy słońce”, wystawiali przedstawienia: „Umówimy się na spotkanie”, „Muzyczne impresje gimnazjalisty”, „Dyktando”, recytowali wiersze dla nauczycieli i tańczyli.

Galeria: https://goo.gl/photos/yfQfb9Fama5QPZVe7

   Szczególnym momentem uroczystości były gratulacje i życzenia. W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej zbiegły się z Jubileuszem 30- lecia pracy zawodowej Joanny Groth. Okazją do bliższego poznania naszej Jubilatki był wywiad przeprowadzony i odczytany przez uczennice: Zuzannę Trzebiatowską i Olgę Klebba. Pani Joanna Groth oprócz pięknych życzeń otrzymała kwiaty oraz upominki. Miłą informacją dla społeczności szkolnej było uhonorowanie p. Jerzego Stachurskiego Złotym Krzyżem Zasługi- za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury przyznanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenie odznaczenia nastąpiło podczas uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się 13.10.2015r. w Dworze Artusa w Gdańsku z udziałem Wicewojewody Michała Owczarczaka oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Wasilenko. (…) Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Jerzy Stachurski jest też twórcą poezji i muzyki. Napisał 6 książek poetyckich, jest autorem 5 widowisk dla dzieci, napisał muzykę do 134 przedstawień teatralnych, napisał ponad 200 piosenek dla dzieci, jego utwory wykonują: chóry, zespoły dziecięce, zespoły folklorystyczne, soliści, jego utwory ukazały się na 20 płytach CD, jest autorem 12 hymnów szkolnych m.in. Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespołu Szkół we Władysławowie i XIV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach”.
   Życzenia skierowane do pracowników szkoły złożyła p. Ewa Chmielowska- p.o. dyrektora szkoły, która życzyła zdrowia i satysfakcji zawodowej, pomyślności, pogodnych dni w ciągu roku szkolnego. Przy tej okazji bardzo serdecznie podziękowała gospodarzowi Gminy Przodkowo- p. Andrzejowi Wyrzykowskiemu, który umożliwił realizację inwestycji, jaką było powstanie dwóch nowych sal oddziału przedszkolnego. Do życzeń dołączyli się także uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy życzyli dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów. Z kolei p. Jerzy Stachurski podziękował Wójtowi Gminy Przodkowo, nauczycielom, Radom Rodziców, księdzu proboszczowi, radnym, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie za konstruktywną pracę na rzecz szkoły, żonie- za wsparcie okazywane przez tyle lat. (…) „Wybrana przeze mnie droga była właściwa. Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim pracownikom za trudną i odpowiedzialną pracę, życzliwość i serdeczność. Vivat szkoła!”. Głos zabrał także Wójt Gminy Przodkowo, który życzył wszystkim pracownikom cierpliwości, spełnienia wszelkich marzeń, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz spełnienia marzeń zawodowych. Uczniom życzył, by spotykali nauczycieli z pasją. (…) Pragnę byście byli zarażeni wiedzą. Niech ten dzisiejszy dzień i każdy następny będzie dniem świątecznym. Okazujcie sobie życzliwość i pomoc, szanujcie się i obdarzajcie dobrym słowem, uśmiechem”. Pan Wójt pogratulował również dyrektorowi Jerzemu Stachurskiemu wyróżnienia oraz podziękował p. Ewie Chmielowskiej i p. Dariuszowi Toporkowi za prace na rzecz powstania nowych pomieszczeń oddziału przedszkolnego. Miłą niespodzianką było także wręczenie tabletu ufundowanego przez Wójta Gminy Przodkowo. Nagroda trafiła w ręce uczennicy Roksany Krefta, która zdobyła I miejsce w kategorii klas I i II w XIII Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza.
   Miłym akcentem uroczystości były również przyznane przez dyrektora nagrody z okazji Dnia Nauczyciela oraz podziękowania dla Rady Rodziców i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie kadencji 2014/2015.
   Ważnym momentem uroczystości czwartkowej było otwarcie oddziały przedszkolnego. W uroczystym otwarciu nowego oddziału wzięli udział: Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, ks. proboszcz Józef Kuchta, który poświęcił sale oddziału oraz cała społeczność szkolna placówki w Czeczewie.
Na zakończenie uroczystości wszyscy zaproszeni goście zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek.

Tekst: G.K.