10 listopada 2015r., w przeddzień ważnego dla wszystkich Polaków Święta Niepodległości, w Zespole Szkół w Czeczewie odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniano doniosłe wydarzenia historyczne przedstawiające trudną drogę Polski do niepodległości.

         Apel przygotowali uczniowie  klasy I gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela historii, Arkadiusza Domaros. Składały się na niego okolicznościowe wiersze i pieśni, poprzeplatane narracją objaśniającą wydarzenia, jakie miały miejsce w czasie, gdy Polska po 123 latach niewoli odzyskiwała niepodległość 11 listopada 1918 roku.

         Wraz z apelem z okazji Dnia Niepodległości odbyło się również ślubowanie uczniów klasy pierwszej gimnazjum, którzy tego dnia zostali oficjalnie przyjęci w poczet gimnazjalistów Szkoły w Czeczewie. Tę część apelu przygotowali uczniowie klasy III Gimnazjum, pod kierunkiem wychowawczyni, p. Karoliny Wenta-Formela. Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie, obiecując pogłębiać swoją wiedzę, okazywać szacunek starszym, uczcie uczyć się i pracować oraz postępować tak, by nie zawieść pokładanych w nich nadziei.

         Padły więc  zobowiązania z ust wszystkich uczniów, którzy następnie potwierdzili je własnoręcznym podpisem. Zatem pozostaje tylko cieszyć się z powiększenia gimnazjalnej rodziny i uważnie obserwować, jak owe zobowiązania są przez uczniów wypełniane – grono pedagogiczne szkoły w Czeczewie i pozostali uczniowie są jednak przekonani, że na słowie ślubujących można polegać.

Arkadiusz Domaros

Zobacz foto z uroczystości