Pasja może być kluczem do sukcesu. Przekonała nas o tym artysta-plastyk pani Angelika Szulfer, która z pają i zaangażowaniem od kilku lat prowadzi sklep internetowy farwa.pl.

   Produkty, które tworzy ta artystka wyróżnia to, że  tradycyjny kaszubski haft wplata w  codzienność, wykorzystując go jako motywy w nowoczesnej biżuterii oraz przedmiotach ozdobnych i  codziennego użytku, meblach, ubraniach, obrazach i różnego rodzaju akcesoria.

   Pani Angelika na zaproszenie nauczycielki Lucyny Reiter-Szczygieł przeprowadziła w Zespole Szkół w Czeczewie warsztaty dla uczniów gimnazjum uczących się języka kaszubskiego.

   Celem warsztatów było pokazanie uczniom możliwości nowoczesnych aranżacji kaszubskich tradycji, popularyzacja języka kaszubskiego, jak również wykorzystanie poznanych technik do współczesnych potrzeb.

   Spotkanie zainspirowało uczniów do własnych poszukiwań, odkrywania i czerpania z bogactwa kaszubskiej kultury we współczesnym wzornictwie i rękodzielnictwie.

   Przedmiotem warsztatów było malowanie koszulek za pomocą specjalnych farb do tkanin i szablonów ze wzorami haftu kaszubskiego.

L.R-SZ.

 

Bardzo podobały mi się te warsztaty. Dzięki nim przekonałam się, że wytworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej rzeczy jest możliwe również dla mnie. Ważne było także to, że pani Angelika pokazała nam, że haft kaszubski można zaaranżować w nowoczesny i atrakcyjny dla młodzieży sposób.

Klaudia

To spotkanie było bardzo inspirujące i rozwijające. Tworząc własne koszulki i torby mogliśmy utrwalić znane nam wzory i motywy kaszubskie oraz język kaszubski.

Małgosia

Cieszę się, że miałam możliwość wziąć  udział w poniedziałkowych warsztatach. Pokazały one mi jakie łatwe i przyjemne może okazać się samodzielne wykonanie wzorów na ubraniach i zrobienie sukcesorów codziennego użytku. Poprzez spotkanie z taka artystka odkryłam kolejne tajemnice naszego regionu.

Natalia

Zobacz foto z warsztatów