Ozdoby choinkowe sprzed lat

    Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, działające na rzecz Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie,  już po raz drugi zorganizowało „Konkursu ozdób choinkowych”. W ubiegłym roku tematem przewodnim były ozdoby choinkowe z motywem kaszubskim. W tym zaś Stowarzyszenie zachęciło uczniów do zaprojektowania i wykonania ozdób choinkowych: łańcuchów, gwiazd i bombek, na wzór tych, które tworzyły nasze: mamy, babcie i prababcie. Ozdoby te powstawały wówczas z kolorowego papieru przy użyciu nożyczek i kleju.

    Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: ozdoba wykonana wspólnie z najbliższymi oraz ozdoby wykonane samodzielnie przez uczniów. Na II Konkurs ozdób choinkowych wpłynęło 50 prac. Jury zwracało szczególną uwagę na sposób wykonania ozdoby, materiały z których je tworzono a także na pomysłowość i nawiązanie do tradycji wykonywania ozdób choinkowych za czasów naszych babć. Uczniowie przygotowali papierowe łańcuchy oraz bombki z orzechów, szyszek, skorupek czy słomy.

    Jury w składzie: Jerzy Stachurski – dyrektor Zespołu Szkół w Czeczewie, kompozytor i poeta, Lucyna Reiter-Szczygieł – nauczyciel języka kaszubskiego i Anna Laskowska – nauczyciel plastyki, postanowiło przyznać następujące miejsca:

 W kategorii I, Ozdoba wykonana wspólnie z najbliższymi:

1.    Norbert Holk, klasa III (Anioł ze słomy)

2.    Kacper Tomaszewski, klasa 0b (Bombka z szyszki)

3.    Robert Litwin, klasa 0a (Bombki z muliny)

Wyróżnienie:Anna Szyłejko, klasa 0a (Bombka kwiatek z rolki papieru)

                          Marta Ulkowska, klasa 0b (Bombka decoupage)

 W kategorii II, Ozdoby wykonane samodzielnie przez uczniów:

1.      Wiktor Łasak, klasa IV (Mikołaj ze skorupki)

2.      Nikodem Pupacz, klasa VI (Bombka z orzechów)

3.      Danuta Damps, klasa II (Ozdoba z błyszczącego papieru)

       Wyróżnienie:Magdalena Damps, klasa I. (Łańcuch)
                                     Alicja Krauza, klasa II gim. (Łańcuch)

    Wszystkie ozdoby udekorowały choinkę Zespołu Szkół w Czeczewie. Jest piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Konkurs ten jest niezwykle cenną inicjatywą. Skłania uczniów do twórczej pracy oraz do poszukiwania i odkrywania tradycji bożonarodzeniowych związanych ze zdobieniem świątecznego drzewka. Niezwykle cennym atutem Konkursu jest kategoria, w której uczeń może wykonać pracę wspólnie z bliskimi. Gratulujemy organizatorom  pomysłu a  zwycięzcom nagród

Jury

Nagrodzone prace: Galeria