13 maja 2016 roku odbyła się 16. edycja organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kartuzach Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem “Głos Młodych w sprawie Profilaktyka: TAK Patologia: NIE”. Wzięło  w nim udział 11 zespołów z 10 szkół, w tym  dwie klasy z gimnazjum w Czeczewie.

Przedstawienia zaprezentowane na kartuskiej scenie reprezentowały bardzo wysoki poziom oraz w swej treści przekazywały konsekwencje wynikające z uzależnień i przemocy. Uczniowie naszej szkoły przedstawili spektakle pod tytułem: “Z nimi nie ma żartów”, w wykonaniu klasy I gimnazjum oraz ‘Wózek” zrealizowane przez klasę II gimnazjum. Oba widowiska  zachęcały do refleksji nad tematem dopalaczy, kradzieży, problemów wychowawczych.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły byli zadowoleni z tego, iż mogli wziąć udział w Przeglądzie i zobaczyć  widowiska  gimnazjalistów z innych placówek oświatowych.

Ewelina Pupacz, kl. I gimnazjum