W dniu 02. 06. 2016r., w Bibliotece przy ulicy Mariackiej 42 w Gdańsku, odbyło się spotkanie z Joannę Papuzińską, autorką książek m.in. ,,Asiunia” , ,,Nasza Mama Czarodziejka” , ,,Mój Tato Szczęściarz” i ,,Krasnale i Olbrzymy”. Wydarzenie to było nagrodą za wytrwałe czytanie książek w Maratonie Czytelniczym. Zaproszeni zostali na nie najlepsi maratończycy z naszej szkoły w kategorii klas II-III szkoły podstawowej oraz z całego województwa pomorskiego.

Pani Joanna opowiadała o swoim dzieciństwie, przeżyciach z czasów II wojny światowej oraz o życiu w dzisiejszych czasach. Nauczyła się czytać gdy skończyła 4 lata. Pierwszą napisaną przez nią książką były ,,Tygrysy”. Pani Joanna powiedziała, że pomysłów na napisanie książek dla najmłodszych szukała obserwując swoje własne dzieci i wnuki. Swoje pierwsze wiersze i opowiadania publikowała w czasopiśmie dla dzieci „Świerszczyk”. Bardzo lubi tworzyć dla najmłodszych ale i pisze teksty naukowe dla dorosłych ponieważ jest profesorem nauk humanistycznych. Ta jedna z najpopularniejszych pisarek polskich dla dzieci okazała się bardzo ciepłą, wesołą i sympatyczną osobą.

Na zakończenie, pisarka przeczytała zgormadzonym, fragment swojej najnowszej książki, która ukarze się wkrótce, a będzie miała tytuł: „Psociniec”.

Każdy otrzymał od autorki autograf oraz wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy organizatorom Wojwódzkiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego za zaproszenie nas na tak ciekawe i niezapomniane spotkanie.

L. R-Sz.